חמאס: חאלד משעל יגיע היום לקהיר להכין "קבלת פנים" לאסירים

אתר האינטרנט של חמאס מדווח כי משלחת של הארגון, בראשה ראש הלשכה המדינית, עושה את דרכה למצרים לקראת עסקת שליט שאמורה להתרחש מחר. המשלחת אמורה לפי הדיווח להכין "קבלת פנים" מיוחדת לאסירים שישוחררו

משעל. בדרך לקהיר (חדשות 2)

משלחת מטעם חמאס, בראשות ראש הלשכה המדינית של הארגון חאלד משעל, תגיע היום לקהיר כדי לקבל את פני האסירים הפלסטינים שאמורים לעבור לשם במסגרת עסקת שליט, כך דיווח בצהריים אתר חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות מסרו לאתר כי המשלחת תגיע לבירה המצרית כדי להיערך ולהכין "קבלת פנים" לאסירים שיגיעו לשם - ולא ישוחררו לעזה או לגדה.

בתוך כך, קראו היום בחמאס לקיים מחר תהלוכות והפגנות ענק בשטחי הגדה המערבית לרגל העסקה. זאת לאחר שברשות הפלסטינית הודיעו כי לא יתקיימו אירועים רשמיים כלל.

בחמאס "תוהים": מה ילבש שליט כשיוחזר?

גם העובדה שנותרו פחות מ-24 שעות לביצוע עסקת שליט - אינה מפריעה לזרועות ההסברה של הארגון העזתי להמשיך בלוחמה הפסיכולוגית חסרת הרגש. מאמר מערכת שמפורסם היום בביטאון החמאס עוסק בשאלה ה"חמה": האם שליט ישוב לישראל כשהוא לבוש במדים צבאיים - או בלבוש אזרחי?

המאמר, שמופץ מאז פרסומו בכלי תקשורת אלקטרוניים רבים ברשות הפלסטינית, מעלה את התהייה בכותרתו, על מנת לספק "הוכחה נוספת" כי חמאס גבר על ישראל בסגירת העסקה. הוא נפתח באזכור ה"תקדים" בשחרורם של שלושת חיילי צה"ל בעסקת ג'יבריל: "ישראל התעקשה שהם יוחזרו כשהם לובשים מדי צבא. הכוונה בכך היא להעביר מסר כי 'המלחמה עודה קיימת' בין הצדדים שביצעו את העסקה".

כותב המאמר טוען כי אם גם שליט יוחזר לישראל כשהוא לובש בגדי צבא, יהיו לכך משמעויות נוספות, לטובת החמאס. "זו תהיה הוכחה ניצחת ומסר לעולם כי השבוי הוא חייל שנשבה בזירת הקרב, במאבק לגיטימי נגד כוח כובש תוקפני", נכתב במאמר במטרה להצדיק את לקיחתו של שליט בשבי. "בנוסף, הדבר יעניק לגיטימיות ללוחם ההתנגדות - לאחר שהישות הציונית ניסתה לכנות אותו כ'לא לגיטימי'".

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

רה"מ: מבין את כאב המשפחות השכולות

נציגי הצלב האדום זיהו את האסירים

המתווך שב מקהיר: עסקת שליט סוכמה סופית

בין המשתחררים: מבצע הלינץ' ברמאללה

החל מבצע שחרור האסירים

עתירות לבג"ץ נגד העסקה: "חיי חייל יקרים מחיי אזרח"

הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב