"נושא היום" בכלי התקשורת של חמאס: "באיזה לבוש יוחזר שליט?"

רגע לפני ביצוע העסקה, פרק נוסף בלוחמה הפסיכולוגית של החמאס: בכלי התקשורת של הארגון מפורסם מאמר מערכת העוסק ב"שאלה החמה" - מה ילבש גלעד עם החזרתו לישראל? ה"פרשנים" במאמר מעריכים: אם יוחזר שליט במדים - זו עוד הוכחה ל"ניצחון ההתנגדות"

הקלטת של גלעד - במדים (חדשות 2)

גם העובדה שנותרו פחות מ-24 שעות לביצוע עסקת שליט - אינה מפריעה לזרועות ההסברה של הארגון העזתי להמשיך בלוחמה הפסיכולוגית חסרת הרגש. מאמר מערכת שמפורסם היום בביטאון החמאס עוסק בשאלה ה"חמה": האם שליט ישוב לישראל כשהוא לבוש במדים צבאיים - או בלבוש אזרחי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאמר, שמופץ מאז פרסומו בכלי תקשורת אלקטרוניים רבים ברשות הפלסטינית, מעלה את התהייה בכותרתו, על מנת לספק "הוכחה נוספת" כי חמאס גבר על ישראל בסגירת העסקה. הוא נפתח באזכור ה"תקדים" בשחרורם של שלושת חיילי צה"ל בעסקת ג'יבריל: "ישראל התעקשה שהם יוחזרו כשהם לובשים מדי צבא. הכוונה בכך היא להעביר מסר כי 'המלחמה עודה קיימת' בין הצדדים שביצעו את העסקה".

"ניצחון נוסף של ההתנגדות הפלסטינית"

כותב המאמר טוען כי אם גם שליט יוחזר לישראל כשהוא לובש בגדי צבא, יהיו לכך משמעויות נוספות, לטובת החמאס. "זו תהיה הוכחה ניצחת ומסר לעולם כי השבוי הוא חייל שנשבה בזירת הקרב, במאבק לגיטימי נגד כוח כובש תוקפני", נכתב במאמר במטרה להצדיק את לקיחתו של שליט בשבי. "בנוסף, הדבר יעניק לגיטימיות ללוחם ההתנגדות - לאחר שהישות הציונית ניסתה לכנות אותו כ'לא לגיטימי'".

"על כן", נכתב בסיכום המאמר, "מדובר בניצחון נוסף של ההתנגדות הפלסטינית, משום שמדובר בסיומו של המונח 'לוחם לא לגיטימי'. במונח הזה השתמשה הישות הציונית כתירוץ על מנת להפר את זכויות הפלסטינים".

אם למישהו היה הרושם כי הלוחמה הפסיכולוגית של החמאס בעניין שליט תסתיים עם ההכרזה על חתימת ההסכם - הוא טעה. לצד הדיווחים כי הארגון מתכנן לפרסם תיעוד מיוחד של שליט בשבי בסמוך למועד העסקה וכן סרט דוקומנטרי על תקופת השבי - אמש פורסם מאמר נוסף בביטאון החמאס בו נטען כי "הלוחמה הפסיכולוגית שניהל הארגון נגד ישראל לאורך השנים - גרמה לישראל להיכנע לדרישות החמאס בעסקה"..

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

נציגי הצלב האדום זיהו את האסירים

המתווך שב מקהיר: עסקת שליט סוכמה סופית

בין המשתחררים: מבצע הלינץ' ברמאללה

החל מבצע שחרור האסירים

עתירות לבג"ץ נגד העסקה: "חיי חייל יקרים מחיי אזרח"

הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב