המשטרה תאבטח את בית משפחת שליט במצפה הילה

במחוז הצפוני של המשטרה נערכות היום הכנות אחרונות לקראת מבצע "בית השואבה", שובו הצפוי של גלעד שליט, מחר. בהערכת מצב שהתקיימה במחוז הצפוני אמר ניצב רוני עטיה: "המשטרה ערוכה לליווי בני המשפחה עם הגעתם לאזור הצפון ועד הגיעם לביתם ביישוב וכן לאבטחת הסדר הציבורי"

שוטרים מול בית משפחת שליט, היום (יוסי זילברמן)

גלעד חוזר הביתה - ובמשטרה נערכים: משטרת מחוז הצפון קיימה הבוקר הערכת מצב מיוחדת, במהלכה הוצגה תכנית אבטחה, תנועה, ליווי וסדר ציבורי לקראת שחרורו הצפוי של שליט והגעתו לישראל. הרחוב בו מתגוררת משפחת שליט התמלא מחסומים ומהשעה 22:00 יהפוך ל"שטח סטרילי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה, אמר בדיון כי "יש לסייע ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת לאבטח את בית משפחת שליט, ליווי ואבטחת המשפחה לביתה במצפה הילה תוך מתן דגש לפרטיותה של המשפחה ושמירה על הסדר הציבורי". מטרת המשטרה היא להביא את גלעד ממנחת המסוקים בתפן ועד לביתו כמה שיותר מהר וללא עצירות מיותרות.

בהערכת המצב הוחלט כי שוטרי תחנת מעלות יעסקו באבטחה בסמוך לבית משפחת שליט במצפה הילה. "בנוסף, המשטרה ערוכה לליווי בני המשפחה עם הגעתם לאזור הצפון ועד הגיעם לביתם ביישוב וכן לאבטחת הסדר הציבורי", נמסר.

הרחוב בו מתגוררת משפחת שליט ייסגר לחלוטין, בתיאום עם צה"ל, נציגי היישוב והמשפחה, "על מנת לשמור על פרטיותה של המשפחה וכבודה".

המפכ"ל: נאפשר ביטויי מחאה לגיטימיים

בהערכת מצב אחרת שקיים אתמול המפכ"ל יוחנן דנינו, הוא אמר כי "מדובר במבצע מורכב ורגיש. יש לבצעו על הצד הטוב ביותר, תוך סיוע מקסימלי לרשויות השונות וגורמי הביטחון".

המפכ"ל הנחה את השוטרים לאפשר ביטויי מחאה לגיטימיים לפי החוק, ולנקוט "אכיפה נחושה כלפי מפירי חוק וסדר".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

חמאס: דורשים ארבע עצורות נוספות

"האסירים שנשארו יצאו בפעם הבאה"

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה