בחמאס חוששים מפעולה ישראלית של הרגע האחרון לשחרור שליט

העיתון הלונדוני א-שארק אל אווסט מדווח כי שליט יועבר למצרים בדרך שתמנע מישראל להגיע אליו בכל צורה שהיא. הזרוע הצבאית של חמאס הטילה איפול תקשורתי מלא על העברת שליט ונקטה אמצעי ביטחון יוצאי דופן להבטחת המבצע

בחמאס חוששים מפני פעולה ישראלית לשחרור שליט ברגע האחרון, כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני א-שארק אל אווסט.

על פי הדיווח הבוקר, שליט יועבר למצרים בדרך שתמנע מישראל להגיע אליו בכל צורה שהיא. עוד הם מדגישים כי השחרור יתבצע אך ורק לאחר שחרורם של כל האסירים הפלסטינים בעסקה.

הזרוע הצבאית של חמאס הטילה איפול תקשורתי מלא על סוגיית ההעברה של שליט וכן נקטה אמצעי ביטחון יוצאי דופן על מנת להבטיח את המבצע.

"שליט יגיע בשעה 11:00 בבוקר ביום שלישי"

"ביום שלישי בשעה 11:00 בבוקר יועבר גלעד שליט לידי המצרים ומשם לישראל", כך דיווח אמש חמאס, יומיים לפני מועד עסקת שליט, שבמסגרתה יושב החייל החטוף מהשבי אחרי חמש שנים וחצי.

השלב הראשון של העסקה כבר הושלם היום, כשלבית הכלא קציעות הועברו 450 האסירים שאמורים להשתחרר ולכלא השרון הועברו 27 האסירות, שיצאו לחופשי במסגרת העסקה. אנשי הצלב האדום הגיעו הערב לבתי הכלא והשלימו זיהוי ובדיקה רפואית של כל אחד מהאסירים הפלסטינים.

לאחר הזיהוי החתימו אנשי כוחות הביטחון את כל אחד מהאסירים על מסמך שבו הוא מתחייב שלא לעסוק בטרור לאחר שחרורו. הבוקר- שב מקהיר דוד מידן, השליח המיוחד של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שדיווח כי שהעסקה סגורה וכי כל התיאומים מול חמאס לקראת יום שלישי - מתנהלים כשורה. בחמאס אמרו היום ששליט טופל בשבי באופן הוגן ואנושי, על פי דיני האסלאם.

ביום שלישי יועבר גלעד בטיסה ממצרים לבסיס חיל האוויר בשפלה - שם ייערך המפגש הראשוני בינו לבין בני המשפחה. לפי לוח הזמנים של מימוש העסקה לשחרורו, יבלה שליט את ערב שמחת תורה הקרוב בביתו, בחיק בני משפחתו.

החזרתו של שליט הביתה תתבצע כמו מבצע צבאי לכל דבר, ומי שתפקח עליו תהיה חטיבת המבצעים של צה"ל. כל דבר במבצע יתואם עד הפרט האחרון והקטן ביותר, וכל תזוזה תהיה מפוקחת.

להלן לוחות הזמנים לחזרתו של שליט הביתה: מבצע "בית השואבה":

יום ראשון

מערכת הביטחון מרכזת את האסירים שישוחררו בשלב הראשון של העסקה: 450 אסירים גברים הועברו לכלא קציעות, ו-27 האסירות הועברו לכלא השרון.

יום שני

שופטי בג"ץ ידונו בעתירות שהוגשו נגד העסקה. נועם שליט יגיע לבית המשפט העליון כדי לשכנע את שלושת שופטי בג"ץ לדחות את העתירות.

יום שלישי

• אם ההתנגדויות לא יתקבלו, ביום שלישי צפוי השלב הראשון של העסקה לצאת לפועל: 477 אסירים ואסירות פלסטינים ירוכזו במקום אחד החל מהשעה 6:00 לקראת השחרור מהכלא בישראל.

• גלעד שליט יועבר מרצועת עזה לשטח סיני לידי המצרים. בשלב הזה תשוחרר קבוצה ראשונה של אסירים לשטח סיני. לאחר הגעתם - יועבר שליט לשטח ישראל.

גלעד ייפגש עם אחד מבני משפחתו. בהמשך יוטס לבסיס חיל האוויר בשפלה לפגישה עם שאר בני המשפחה ויעבור בדיקה רפואית. לאחר מכן, ייערך טקס קבלת הפנים לקראתו הכינו בצה"ל מראש כמה סטים של מדים בכמה מידות עם דרגות היחידה ומדים, מאחר שלא יודעים מה מבנה גופו.

לאחר הטקס יוטסו גלעד ובני משפחתו לביתם שבמצפה הילה. המסוק בו יטוסו, יעשה את אותה הדרך שעשה המסוק שהביא להוריו של גלעד את הקלטת בה נראה גלעד לראשונה מאז החטיפה.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

חמאס: דורשים ארבע עצורות נוספות

"האסירים שנשארו יצאו בפעם הבאה"

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה