נועם שליט: "אינשאללה גלעד יחזור בריא ושלם"

משפחת שליט סופרת את השעות לקראת שחרור בנה, וככל שהזמן חולף - האופטימיות גוברת. "אנחנו ממשיכים לחכות. לא קיבלנו סימן חיים מגלעד, תאמינו לי שחמאס יהיה הראשון לפרסם אות כזה", אמר אביו של גלעד לעיתונאים מחוץ לבית במצפה הילה. כשנשאל אם גלעד בריא ושלם. השיב נועם במילה אחת: "אינשאללה"

ביישוב מצפה הילה התעוררו הבוקר ל-48 השעות האחרונות לפני שובו של גלעד שליט לביתו. זרם המבקרים אל בית המשפחה עדיין נמשך, אם כי במספרים פחותים לעומת ה"עלייה לרגל" אתמול, בעוד בני המשפחה עמלים על הכנת הבית לשובו של הבן מחמש שנים וחצי בשבי בעזה.

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים יצא נועם שליט, אביו של גלעד, אל העיתונאים הרבים המחכים בחוץ. נועם נראה מחוייך מאד, בניגוד להרגלו, כמי שסמוך ובטוח כי העסקה אכן תצא אל הפועל, ואסף משביל הגישה לבית בדלי סיגריות, פחיות ריקות ואשפה. "אני מקווה שלא השוטרים שותים את זה", אמר אביו של גלעד בחיוך כשהרים פחית ריקה של משקה אנרגיה.

בהמשך עבר נועם לטון רציני יותר. "אין שינוי, לל"ש כמו שאומרים, אנחנו ממתינים לקבל עדכונים ואת הלו"ז", אמר. "הלו"ז הסופי עדיין לא סגור או שלא עידכנו אותנו. אנחנו ממשיכים לחכות. לא קיבלנו סימן חיים מגלעד, תאמינו לי שחמאס יהיה הראשון לפרסם אות כזה".

בתשובה לשאלה אם בנו גלעד בריא ושלם, השיב נועם במילה אחת: "אינשאללה", והוסיף: "אנחנו ממתינים בדריכות ובדאגה".

אבטחה כבדה סביב בית המשפחה

הבוקר הגיע קצין בכיר בצה"ל לבית משפחתו של החייל החטוף, עם עדכונים לקראת סגירת הפרטים האחרונים על האופן שבו יוחזר גלעד. בצהריים נערכה הערכת מצב בפיקוד צפון, משותפת לאנשי המשטרה הצבאית והמחוז הצפוני במשטרה הכחולה. קציני המחוז הצפוני דנו באופן שבו יש לקבל את שליט במצפה הילה ובסידורי האבטחה סביב הבית.

במקביל, נסגרו הבוקר דרכי הגישה לבית משפחת שליט למי שאינו תושב המקום ולמי שאינו נמנה על כלי התקשורת, זאת כדי למנוע התקהלות של סקרנים סביב הבית. החשש הוא מפני הגעת מתנגדים שיגיעו למקום ומעימותים בינם לבין תומכי העסקה.

בימים האחרונים נשלמו ההכנות האחרונות לבואו של שליט. אחרי שהדשא שהיה יבש כבר סודר והבית שהיה ריק בשנה האחרונה מיושביו התמלא בהם שוב, נערכו בני משפחתו של החייל לקבלו באופן הטוב ביותר, תוך התחשבות בזוועות שעמן התמודד בחמש שנים וחצי האחרונות.

בסוף השבוע העפיל אביו של גלעד, נועם, אל גג ביתו והניף שוב בגאון את דגל ישראל - שהסיר לפני כמה שנים כצעד מחאה על הקיפאון במגעים לשחרור בנו. השבת הדגל אל הגג היא הצהרה של האב שלפיה בזכות העסקה - שב אליו האמון במדינה

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו יוסי מזרחי

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

החל מבצע שחרור האסירים

עתירות לבג"ץ נגד העסקה: "חיי חייל יקרים מחיי אזרח"

הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב