הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

במשפחת שליט משלימים את ההכנות לקראת חזרתו של בנם לביתו שבמצפה הילה, ובינתיים הוחלט בצה"ל כי הקול הראשון שישמע עם חציית הגבול לישראל - יהיה זה של אביבה אמו. גלעד יקבל תיק שהכינה המשפחה ובתוכו ציודו האישי, ובין השאר גם הקורנפלקס האהוב עליו, במבה והטלפון הנייד שנשאר בטנק שממנו נחטף

בצה"ל משלימים את ההכנות לקליטתו של גלעד שליט בעוד כיומיים, בתום עסקת החילופים. עם חציית הגבול לישראל, יקבל גלעד טלפון נייד - ואת השיחה שלה חיכה במשך יותר מחמש שנים: אמא בטלפון.

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים נערכו דיונים קדחתניים בצה"ל כדי להכין את הגעתו של שליט. אחד הנושאים שעלה לדיון הוא המועד שבו יתאפשר לו להתאחד עם הוריו. לבסוף, כאמור, הוחלט כי אביבה שליט היא שתזכה להיות הראשונה מהמשפחה שיוצרת עמו קשר - אך באמצעות הטלפון בלבד. את הוריו יפגוש שליט רק מאוחר יותר, לאחר שינחת בבסיס צה"ל במרכז הארץ.

ראש הממשלה נתניהו, שיפקח אישית על החזרתו של שליט וגם ישתתף בקבלת הפנים שתיערך לו, הוא שהנחה את גורמי המקצוע בצה"ל להעביר לשליט את הטלפון הנייד. "אחרי חמש שנים הוא ירצה לשמוע את קולה של אמא", אמר נתניהו. בשלב הבא יקבל שליט תיק שבו חפצים אישיים שלו, כמו בגדים, משקפיים, הטלפון הנייד האישי שלו שנשאר בטנק שממנו נחטף, הקורנפלקס שאהב ושקית במבה.

תיק עם "ריח של בית"

בימים האחרונים נשלמו ההכנות האחרונות לבואו של שליט. אחרי שהדשא שהיה יבש כבר סודר והבית שהיה ריק בשנה האחרונה מיושביו התמלא בהם שוב, נערכו בני משפחתו של החייל לקבלו באופן הטוב ביותר, תוך התחשבות בזוועות שעמן התמודד בחמש שנים וחצי האחרונות.

לשם כך, נפגשו בסוף השבוע בני משפחת שליט עם פסיכולוגים של צה"ל שהורו להם, כאמור, להכין עבורו תיק אישי, שבו יהיה ציודו האישי, שיזכיר לו את הבית. התקווה היא כי הדבר יסייע לשליט לשוב מהר ככל שניתן לחיים שהיו לו בעבר.

החדר של גלעד כבר מוכן

נוסף על אותה הפגישה ועל ההכנות, העפיל בסוף השבוע אביו של גלעד, נועם, אל גג ביתו והניף שוב בגאון את דגל ישראל - שהסיר לפני כמה שנים כצעד מחאה על הקיפאון במגעים לשחרור בנו. השבת הדגל אל הגג היא הצהרה של האב שלפיה בזכות העסקה - שב אליו האמון במדינה.

עשרות הצלמים והעיתונאים שעומדים מול בית משפחת שליט ביישוב מצפה הילה שבגליל מתבוננים כל העת בקרובים, שהיו עסוקים בהכנות קדחתניות לקראת שובו וסידרו את חדרו כך שיהיה מוכן לקבלו.

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט