דיווח: מחלוקות של הרגע האחרון עלולות לדחות ביצוע עסקת שליט

רשת "אל-ג'זירה" מדווחת כי מחלוקות שצצו ברגע האחרון בין ישראל לחמאס, בדבר זהות המדינה שתקלוט את 40 האסירים שיגורשו משטחי הרשות הפלסטינית, וכן דרישה של חמאס לשחרר אסירות נוספות בעסקה – עלולות להביא לדחיית מועד ביצוע עסקת שליט. א-זהאר: ישראל לא התחייבה שלא לפגוע באסירים שישוחררו

האם יהיו עיכובים בעסקת שליט? (חדשות 2)

האם עלול להיות עיכוב ביישום עסקת שליט? רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" מדווחת הלילה על "קשיים" במגעים לסגירת הקצוות בעסקה, מה שעלול להביא לדחיית מועד יציאתה לפועל. על פי דיווח כתב התחנה בקהיר, קיימים חילוקי דעות בין ישראל לחמאס בדבר זהות המדינה שתקלוט את 40 האסירים הפלסטינים שדורשת ישראל לגרש מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית, וכן מחלוקות בעניין מספר האסירות שצפויות להשתחרר במסגרת העסקה.

בדיווח כתב התחנה בקהיר, המתבסס לדבריו על "מקורות יודעי הדבר הקשורים למגעים", הפגישה הלילית שנערכה אמש בין שליח ראש הממשלה דוד מידן לבין משלחת חמאס הנמצאת בקהיר, בתיווך מצרי, הסתיימה ללא תוצאות בעניין שתי הסוגיות הללו. "עדיין לא סוכם איזו מדינה תקלוט את 40 האסירים המגורשים - טורקיה או קטר", דיווח הכתב וציין כי בחמאס מתעקשים בנוסף לשחרר עוד מספר אסירות שלא נכללו תחילה בעסקה - בשל אי הבנה שנוצר בגלל מידע מוטעה שמחזיק הארגון על מספר האסירות הפלסטיניות בבתי הכלא בישראל.

א-זהאר: "אבו מאזן הציע: שליט תמורת הסרת המצור"

בתוך כך חושף הבוקר בכיר חמאס בעזה מחמוד א-זהאר, ששימש בעבר כחבר בצוות המשא ומתן של החמאס בעסקת שליט, כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הציע לחמאס בעבר תכנית במסגרתה יועבר שליט לידי הפת"ח בגדה המערבית, ובתמורה תסיר ישראל את המצור מעל רצועת עזה. בראיון שהעניק ליומון הלונדוני "אל-חייאת", אמר א-זהאר: "אבו מאזן הציע ששליט יועבר אליו, ולאחר מכן לישראל בתמורה להסרת המצור. אלא שאבו מאזן היה מעביר את שליט לישראל ללא כל תמורה, ולכן חמאס דחה את ההצעה".

א-זהאר דחה גם את הדיווחים לפיהם ישראל התחייבה שלא לפגוע באסירים שתשחרר במסגרת העסקה. "ישראל לא מסוגלת לתת ערבויות", אמר בכיר חמאס. "אפילו אם הערבויות היו כתובות, אין זה אומר שכך היא הייתה פועלת. כל לוחמי ההתנגדות הם בגדר מטרה ע"י ישראל".

ביומון הלונדוני הפופולרי דווח עוד מפיהם של "גורמים פלסטיניים יודעי דבר" כי צמרת הנהגת החמאס שלא נכללה במסגרת העסקה אישרה למפקד הזרוע הצבאית של הארגון אחמד אל-ג'עברי לסגור את העסקה במתווה הנוכחי שלה "מתוך רצון שלא להביא לכישלונה או לעיכובה רק בגלל ששמותיהם אינם נכללים בה".

עסקת שליט - עדכונים אחרונים: 

שב"ס פרסם רשימת האסירים בעסקת שליט

"הסרט על גלעד יוקרן בחגיגות בעזה"

נועם שליט: "זה ייגמר רק כשגלעד יירד במדרגות"

המתווך יוצא לקהיר לסגור פרטים אחרונים

מאות מבקרים בבית משפחת שליט במצפה הילה

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט 

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט