נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

אביו של החייל החטוף יצא אחר הצהריים אל המבקרים הרבים שהגיעו לבית משפחת שליט במצפה הילה, והתייחס לתחושות בני המשפחה לקראת העסקה. "אנחנו ממתינים בדריכות ובדאגה", אמר נועם שליט, "עדיין לא קיבלנו לו"ז או עדכון כלשהו. נשמע את הלוח זמנים, ואז נדע איך ייראה השבוע. כל המתח ייגמר כשהוא יהיה פה"

עשרות ואולי מאות ישראלים הגיעו במהלך היום לבקר באתר עלייה לרגל חדש: בית משפחת שליט ביישוב מצפה הילה שבגליל. כולם באו לברך ולהשתתף בשמחת בני המשפחה לקראת חזרתו של גלעד שליט ארצה ביום שלישי הקרוב, וכמה מהם אף ביקשו להצטלם עם נועם שליט, שהפך ככל הנראה ל"סלב" של ממש במרוצת חמש השנים האחרונות.

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נועם עצמו יצא אחר הצהריים אל העיתונאים הרבים המחכים מחוץ לבית המשפחה, והסכים לומר כמה מילים על תחושותיו לקראת ביצוע העסקה. "אנחנו ממתינים בדריכות ובדאגה", אמר אביו של החייל החטוף. "זה שתלינו את דגל ישראל על הבית, זה לא אומר שזה נגמר.. אנחנו מחכים לראות אותו יורד במדרגות ורק אז זה ייגמר".

נועם שליט הוסיף כי "עדיין לא קיבלנו לו"ז או עדכון כלשהו. נשמע את הלוח זמנים, ואז נדע איך ייראה השבוע. כמו שאמרתי, אנחנו מחכים בדאגה ובדריכות לכל דבר. כל המתח ייגמר כשנראה את גלעד יורד במדרגות".

בתשובה לשאלה אם בני המשפחה מוכנים לראות את גלעד בבסיס תל נוף, השיב נועם: "אם זה יהיה תל נוף... זה עוד לא סגור. תראה, אנחנו באים מירושלים, ואחרי שעשינו מסע, ראיתם שאלפים התחילו לצעוד אחרינו, וגם באוהל המשיכו לבוא לבקר אותנו. היה איזה עיתונאי שאמר בטלוויזיה שהעסקה היא קשה והיא נוראית, וזה בגלל שהעם תמך. אף אחד לא אמר לו, אבל אולי צריך להחליף את העם".

"זה לא נגמר עד שזה לא נגמר", הוסיף אביו של גלעד. "אנחנו, להזכירכם, חיים במזרח התיכון ולא בשוויץ".

הסקרנים מקיפים את הבית: "כל עוד זה לא בוטה, אי אפשר לחסום את זה"

בינתיים, ממשיכים בני משפחתו של גלעד בהכנות האחרונות בביתם לקראת בואו, ומשתדלים לשמור על פרטיותם - למרות ההמון שמקיף אותם מבחוץ. מי שהוביל בשנים האחרונות את המאבק לשחרור החייל, שמשון ליבמן, היה גם הוא במצפה הילה וסיפר: "המשפחה מתחילה להתרגל לבית ובונה מחדש את הפאזל של כל ההתנהלות שלה ושל החיים אחד עם השני".

גם ליבמן הופתע מכמות הסקרנים שהגיעו לפקוד את היישוב הקטן. "יש כאן קהל הרב שמסתובב סביב, כמו באיזשהו אתר שמביא איתו הרבה עניין. המשפחה לא מרגישה בנוח עם זה, אבל היא מבינה. ברור לנו שכל הנושא הזה נוגע מאוד ללבם של אנשים, ובסקרנות הזאת הם מביאים את זה לידי ביטוי. כל עוד זה לא נעשה בצורה בוטה, אי אפשר לחסום את זה".

עם זאת, הוא הדגיש כי ככל שמתקרב רגע השחרור - גובר גם המתח בקרב קרוביו של החייל, שמוטרדים ממצבו של גלעד. "המשפחה מנסה לחזור לחיים עם הרבה סימני שאלה", אמר ליבמן. "זה יימשך עד לרגע שבו הדבר האמיתי יקרה וגלעד יהיה ממש בידיים שלה". 

כחלק מאווירת ההתרגשות במצפה הילה, בלטו בנוף היישוב ארגזים ובהם חומרי הסברה רבים למען שחרורו של גלעד - שכעת הפכו, עבור רבים מהמבקרים, ל"מזכרת" מביקורם במקום. חלקם הצטלמו עם מדבקות שעליהן נכתבו סיסמאות למען השבתו של החייל, ואחרים לקחו צמידים שרק עד לאחרונה היו אות להזדהות עם מאבק המשפחה לשחרורו.

עסקת שליט: סיקור מיוחד

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט