המתווך יוצא לקהיר לסגור את פרטי העסקה האחרונים

שליח ראש הממשלה למו"מ על עסקת שליט, דוד מידן, יוצא הערב לקהיר כדי לסכם את לוחות הזמנים והפרטים האחרונים של ביצוע עסקת שליט. בישראל ממתינים לתשובות שיגיעו הלילה מקהיר על-מנת להיערך לתוכנית המורכבת של שחרור האסירים וקליטתו של שליט בישראל. ובינתיים בחמאס מאיימים: "נמשיך במאמצים לשחרר את כל האסירים"

בעוד שלושה ימים צפוי גלעד שליט לשוב הביתה מן השבי בעזה, ובינתיים נשלמות ההכנות לסיכום העסקה.

משרד המשפטים יפרסם הערב, או לכל המאוחר עד מחר בבוקר, את הרשימה המדויקת של 1,027 האסירים הפלסטינים שצפויים להשתחרר במסגרת העסקה. לאחר פרסום הרשימה ייפתח חלון זמנים של 48 שעות, במהלכו יתאפשר להגיש עתירות לבג"צ כנגד שחרור האסירים וביצוע העסקה.

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, ראש צוות המשא ומתן מטעם ראש הממשלה, בכיר המוסד דוד מידן, יצא במוצאי שבת  לקהיר בכדי לסכם את הפרטים הטכניים והאחרונים על ביצוע העברת גלעד שליט חזרה ארצה במהלך יום שלישי, ובכלל זאת לוחות זמנים מדויקים לביצוע החילופים. בישראל ממתינים לתשובות שיגיעו הלילה מקהיר על-מנת להיערך לתוכנית המורכבת של שחרור האסירים וקליטתו של שליט בישראל.

חמאס: "נמשיך לפעול למען שחרור כל האסירים"

בינתיים נוקטים במערכת הביטחון באמצעי זהירות, ונערכים לכל תרחיש אפשרי שעשוי לקרות בימים הקרובים, הכולל גם ניסיון של גורמים איסלאמיים קיצוניים לחבל בעסקה, במחאה על כך שבכירים בצמרת חמאס לא ישוחררו.

וברצועת עזה, פגישתם של נציגי הפלגים הפלסטיניים בשעות הצהריים הסתיימה, ובמהלכה הוצגו פרטי פרטי העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בהודעה משותפת שפורסמה בתום הפגישה, נמסר כי קבלת פנים המונית צפויה לאסירים שישובו לעזה וכן ייערכו פעילויות עממיות מיוחדות לרגל שובם. דובר גדודי סלאח א-דין, אבו מוג'אהד, אמר בתום הפגישה כי הפלגים הפלסטיניים "ימשיכו במאמצים לשחרר את כל האסירים ולהשיב את גופות השהידים".

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, עזב את קהיר אתמול יחד עם סגנו מוסא אבו מרזוק בתום פגישה עם מוראד מוואפי, ראש מנגנוני המודיעין המצריים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, בפגישה סוכמו הפרטים האחרונים הקשורים לחמאס בעסקה, אולם אנשי הזרוע הצבאית של חמאס, הם שיסגרו מול המצרים – ובעקיפין מול המתווך הישראלי – את הפרטים הקטנים של העסקה.

בהכנת הידיעה השתתפו רוני דניאל, אודי סגל ותום שרון

עסקת שליט: סיקור מיוחד

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט