מאות מבקרים בבית משפחת שליט

אווירת חג של ממש מורגשת ביישוב מצפה הילה שבגליל, שהפך אתר עלייה לרגל לאזרחים סקרנים שנסעו להעביר את השבת בצפון - ובדרך, הגיעו לבית משפחתו של החייל החטוף בניסיון להרגיש מעט מההתרגשות. "המשפחה לא מרגישה בנוח עם זה, אבל היא מבינה", אמר מקורבהּ. חומרי הסברה רבים הפכו ל"מזכרות". כך זה נראה

ההתרגשות לקראת חזרתו של גלעד שליט ארצה ביום שלישי הקרוב, יחד עם מזג האוויר הטוב, הביאו עשרות מבקרים שבחרו להעביר את השבת בטיול בצפון להגיע למה שנראה כאתר עלייה לרגל חדש: בית משפחת שליט במצפה הילה שבגליל. במקום שוררת אווירת חג של ממש, וברחבי היישוב נתלו בגאון דגלי הלאום ושלטים רבים שיקדמו בברכה את פניו של החייל החטוף. במהלך היום העברנו שידור חי מבית המשפחה כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההמולה במצפה הילה, שבימים כתיקונם נחשב ליישוב שקט למדי, יצרו לא רק המבקרים שהגיעו השבת - אלא גם הצלמים ואנשי התקשורת הרבים שפרוסים סביב בית משפחת שליט, בניסיון לתעד כל רגע מרגש או קבלת בשורה חיובית שתגיע למקום. אחד מאותם אזרחים סקרנים הוא אהרון מהרצליה, שנסע לנפוש בנהריה - ובדרך החליט להפגין נוכחות גם ביישובו של גלעד.

"החלטתי לעלות למצפה הילה כי רציתי לראות את המשפחה ואת הבית", הוא סיפר. "זה עושה לי טוב, בדיוק כמו לכל עם ישראל. צילמתי את הבית וניסיתי לתפוס מישהו מבני המשפחה - אבל לא הצלחתי. אני קשור באופן רגשי למצב. כששמעתי על השחרור - זו הייתה ממש חגיגה, אז רציתי להיות חלק מהמהלך ההיסטורי הזה. חבל שביום שלישי אני לא אהיה פה, כי הטיול שלי מסתיים מחר".

הסקרנים מקיפים את הבית: "כל עוד זה לא בוטה, אי אפשר לחסום את זה"

בינתיים, ממשיכים בני משפחתו של גלעד בהכנות האחרונות בביתם לקראת בואו, ומשתדלים לשמור על פרטיותם - למרות ההמון שמקיף אותם מבחוץ. מי שהוביל בשנים האחרונות את המאבק לשחרור החייל, שמשון ליבמן, היה גם הוא במצפה הילה וסיפר: "המשפחה מתחילה להתרגל לבית ובונה מחדש את הפאזל של כל ההתנהלות שלה ושל החיים אחד עם השני".

גם ליבמן הופתע מכמות הסקרנים שהגיעו לפקוד את היישוב הקטן. "יש כאן קהל הרב שמסתובב סביב, כמו באיזשהו אתר שמביא איתו הרבה עניין. המשפחה לא מרגישה בנוח עם זה, אבל היא מבינה. ברור לנו שכל הנושא הזה נוגע מאוד ללבם של אנשים, ובסקרנות הזאת הם מביאים את זה לידי ביטוי. כל עוד זה לא נעשה בצורה בוטה, אי אפשר לחסום את זה".

עם זאת, הוא הדגיש כי ככל שמתקרב רגע השחרור - גובר גם המתח בקרב קרוביו של החייל, שמוטרדים ממצבו של גלעד. "המשפחה מנסה לחזור לחיים עם הרבה סימני שאלה", אמר ליבמן. "זה יימשך עד לרגע שבו הדבר האמיתי יקרה וגלעד יהיה ממש בידיים שלה". 

כחלק מאווירת ההתרגשות במצפה הילה, בלטו בנוף היישוב ארגזים ובהם חומרי הסברה רבים למען שחרורו של גלעד - שכעת הפכו, עבור רבים מהמבקרים, ל"מזכרת" מביקורם במקום. חלקם הצטלמו עם מדבקות שעליהן נכתבו סיסמאות למען השבתו של החייל, ואחרים לקחו צמידים שרק עד לאחרונה היו אות להזדהות עם מאבק המשפחה לשחרורו.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט