גלעד ייכנס לארץ - ויקבל תיק עם "ריח של בית"

אחרי שההכנות הארונות לשובו של החייל החטוף כבר נשלמו, נפגשו בני משפחתו עם פסיכולוגים מטעם צה"ל שהורו להם להכין עבורו תיק שיכיל את חפציו האישיים - ובהם בגדיו, האפטר שייב ומשחת השיניים שבהם השתמש. כל אלה יוענקו לו עם חציית הגבול לישראל - במטרה להחזירו לחיים שהיו לו בהקדם

ההכנות האחרונות לבואו של גלעד שליט כבר נשלמו בביתו. אחרי שהדשא שהיה יבש כבר סודר והבית שהיה ריק בשנה האחרונה מיושביו התמלא בהם שוב, נערכים בני משפחתו של החייל לקבלו באופן הטוב ביותר, תוך התחשבות בזוועות שעמן התמודד בחמש שנים וחצי האחרונות.

לשם כך, נפגשו היום בני משפחת שליט עם פסיכולוגים של צה"ל שהורו להם להכין עבורו תיק אישי, שבו יהיו בגדיו וכמה פריטים אישיים - כגון משחת השיניים והאפטר שייב שבהם נהג להשתמש.

כל אלה יימסרו לו ברגע שיחצה את הגבול ממצרים לישראל, בניסיון לספק לגלעד - מיד עם שובו - "ריח של בית", ובתקווה שהדבר יסייע לו לשוב מהר ככל שניתן לחיים שהיו לו בעבר.

החדר של גלעד כבר מוכן

נוסף על אותה הפגישה ועל ההכנות, העפיל היום אביו של גלעד, נועם, אל גג ביתו והניף שוב בגאון את דגל ישראל - שהסיר לפני כמה שנים כצעד מחאה על הקיפאון במגעים לשחרור בנו. היום מסמלת השבת הדגל אל הגג הצהרה של האב שלפיה בזכות העסקה - שב אליו האמון במדינה.

עשרות הצלמים והעיתונאים שעמדו היום מול בית משפחת שליט ביישוב מצפה הילה שבגליל התבוננו בקרוביו, שהיו עסוקים בהכנות קדחתניות לקראת שובו - וסידרו את חדרו כך שיהיה מוכן לקבלו.

את הבית פקדו בני משפחתו של החייל מג'די חלבי, שנעדר מאז מאי 2005. הוריו של החייל הדרוזי, שנראה בפעם האחרונה בכפר דליית אל-כרמל ומאז אבדו עקבותיו, בירכו את הוריו של שליט על שיבתו הקרובה ובאה של בנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עסקת שליט: סיקור מיוחד

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט