בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

משפחת שליט משלימה את ההכנות לשובו של הבן גלעד הביתה, אחרי חמש שנים וחצי בשבי. חדרו של שליט כבר מוכן לקלוט את החייל שישוב, וגם הגינה והרכב נקיים וערוכים. המבקרים ממשיכים לפקוד את הבית - והיום הגיעה משפחתו של החייל הנעדר מג'די חלבי לביקור המשפחה

בבית משפחת שליט במצפה הילה נמשכות ההכנות להגעתו של הבן גלעד. כשבחוץ ממתינים עשרות צלמים ועיתונאים, המשיכה גם היום המשפחה את הכנת הבית לקראת שובו המיוחל של החייל החטוף, שנעדר מן הבית בחמש וחצי השנים האחרונות. חדרו של שליט כבר מוכן לקבלו.

הבוקר הגיעה לבקר את משפחת שליט משפחת חלבי, שבנה מג'די נעדר מאז חודש מאי 2005. הוריו של החייל הדרוזי, שנראה בפעם האחרונה בכפר דליית אל-כרמל ומאז אבדו עקבותיו, הגיעו לבית משפחת שליט ובירכו את הוריו של החייל החטוף על השלמת העסקה שתשיב להם את בנם.

אתמול, לאורך כל היום, הגיעו למצפה הילה מבקרים רבים, חלקם עברו באזור כחלק מטיול סוכות. "הגענו לכאן כי אנחנו מתרגשים", אמרה אחת המבקרות. "לא באנו להפריע, רק להביע הזדהות ושמחה על חזרתו של גלעד הביתה".

בערב הגיע לבית המשפחה הרמטכ"ל בני גנץ, מלווה בראש אכ"א אורנה ברביבאי ובדובר צה"ל תא"ל פולי מרדכי. זמן קצר לאחר מכן הגיעה לבקר בבית משפחת שליט קרנית גולדווסר, אשתו של אודי גולדווסר ז"ל.

אמש חשף פרשננו הצבאי רוני דניאל במהדורה המרכזית את לוח הזמנים הצפוי לביצוע העסקה, במה שיכונה "מבצע שעת נעילה":

סוף השבוע הקרוב

• המתווך דוד מידן ימריא למצרים כדי לסכם את הפרטים הטכניים של ההעברה.

מוצאי שבת

• משרד המשפטים יפרסם על פי חוק את הרשימה המלאה של 1,000 המחבלים שישוחררו במסגרת העסקה. ב-48 השעות שלאחר מכן יוכל הציבור להגיש הסתייגויות ולעתור לבג"ץ נגד השחרור.

תחילת השבוע

• סיכומים והכנות בתוך צה"ל לקראת החזרתו של שליט.

• 450 האסירים שישתחררו בשלב הראשון של העסקה ירוכזו בכלא קציעות.

יום שני

• דיון בעתירות שהוגשו לבג"ץ.

יום שלישי

• אם ההתנגדויות לא יתקבלו, ביום שלישי צפוי השלב הראשון של העסקה לצאת לפועל: 450 אסירים פלסטינים ישוחררו מהכלא בישראל.

• גלעד מוחזר לישראל במעבר יבשתי, דרך סיני או ישירות מעזה, מידע שייסגר בהמשך מול המצרים וחמאס.

• גלעד ייפגש עם אחד מבני משפחתו. בהמשך יוטס לבסיס חיל האוויר בשפלה לפגישה עם שאר בני המשפחה ויעבור בדיקה רפואית. לאחר מכן, ייערך טקס קבלת הפנים לקראתו הכינו בצה"ל מראש כמה סטים של מדים בכמה מידות עם דרגות היחידה ומדים, מאחר שלא יודעים מה מבנה גופו.

• לאחר הטקס יוטסו גלעד ובני משפחתו לביתם שבמצפה הילה. המסוק בו יטוסו, יעשה את אותה הדרך שעשה המסוק שהביא להוריו של גלעד את הקלטת בה נראה גלעד לראשונה מאז החטיפה.

 עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט