אווירת חג ברצועת עזה: "נקבל את האסירים כמו גיבורים"

קבלת פנים המונית וחגיגית צפויה ברצועת עזה לאסירים שישוחררו ביום שלישי בעסקת שליט. ראש ממשלת החמאס הנייה מבטיח: "נקבל אותם כמו גיבורים ביום ההיסטורי הזה". משפחות האסירים מכינות את בתיהן - ובמקביל נמשכת להישמע הביקורת על הוויתורים של החמאס בעסקה. "נחטוף עוד חיילים", מבטיחים בחמאס

הנייה. "נקבל אותם כמו גיבורים" (חדשות 2)

החגיגות ברצועת עזה נמשכות, לקראת יציאתה לדרך של העסקה לשחרורם של 1,027 אסירים פלסטינים בתמורה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. למרות שעדיין לא פורסמה הרשימה הרשמית של שמות האסירים שצפויים להשתחרר, תושבי עזה ניזונים מכלי התקשורת המקומיים ומדווחים על קרוביהם שצפויים לשוב לבתיהם.

ראש ממשלת החמאס אסמאעיל הנייה נאם בשעות הצהריים בעזה, והבטיח קבלת פנים מפוארת ורבת משתתפים לאסירים שיגורשו לרצועת עזה. "נקבל אותם כמו גיבורים ביום ההיסטורי הזה, שנציין ביום שלישי", הבטיח הנייה. במקביל דיווחו היום כלי תקשורת פלסטיניים כי בכירים בהנהגה המדינית והצבאית של החמאס ביקרו היום מספר משפחות שבניהן צפויים להשתחרר בעסקת שליט, והודיעו להן על כך באופן רשמי.

אך על השמחה הגדולה מעיבה גם לא מעט ביקורת על הנהגת החמאס, בעקבות החלטת הארגון שלא לכלול את צמרת הנהגת הארגון במסגרת העסקה. מאז ההודעה על פרטיה, התנצלו כמה מבכירי החמאס כי אלו הן ההסכמות - אך הבטיחו מהצד השני כי העסקה הזו היא רק הראשונה מכמה עסקאות, בהן ישוחררו אסירים נוספים.

"חטיפה - הפתרון היחיד לשחרור אסירים"

"חטיפת חיילים היא הפיתרון היחיד לשחרור כל האסירים הפלסטינים", אמר אתמול איסמאעיל רדוואן, אחד מבכירי חמאס. התבטאותו מצטרפת לאיום שהשמיע ערב חתימת העסקה יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל כשאמר כי "מי שמשחרר 1,027 אסירים - ישחרר אסירים נוספים".

גם אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של החמאס "גדודי עז א-דין אל-קסאם", איים השבוע כי "שליט לא יהיה האחרון - כל עוד מחזיקה ישראל אסירים פלסטינים בבתי הכלא".

 עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט