כדור מעזה – היישר לבית הכנסת

תושבי נתיב העשרה שהגיעו לתפילה בבית הכנסת המקומי גילו שכדור שנורה ממתקן אימונים בעזה הגיע עד לבית הכנסת וחדר את אחד מחלונותיו. "אם מישהו חושב שאחרי 'צוק איתן' יש לנו חיים רגועים ושלווים, הוא טועה, אין לנו", סיפרה תושבת נתיב העשרה לחדשות 2 Online

נתיב העשרה, היום (זיו וולק)

תושבי נתיב העשרה שהגיעו היום (שישי) להתפלל בבית הכנסת של היישוב הופתעו לראות שכדור נורה לעבר בית הכנסת במהלך היום. מחקירה עולה כי הכדור נורה מכיוון עזה. לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכדור, בקוטר של 7.62 מילימטרים, נורה ככל הנראה אחר הצהריים במהלך אימון של ארגון חמאס במתקן האימונים שנבנה סמוך להריסות היישוב ניסנית. מוקדם יותר היום נשמעו שני פיצוצים עזים, ואחר כך נשמעו יריות - מהן כנראה נגרם הנזק.

נתיב העשרה, היום (זיו וולק)

"שמענו ירי והודיעו לנו שזה מהצד השני ושאין אירוע חריג", סיפרה יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה לחדשות 2 Online. "רק כשהמתפללים של בית הכנסת הגיעו, הם גילו את החור בחלון ומצאו את הקליע".

"מדי יום-יומיים-שלושה אנחנו שומעים פה קולות כאלה", היא הוסיפה. "אלו לא קולות חדשים או קולות שגורמים לנו לחץ. זאת השגרה שלנו. פעם הייתה שגרה של טילים והיא עוד תחזור. הם פשוט מתאמנים בצורה מאוד רצינית".

הכדור שנורה לעבר בית הכנסת, היום (זיו וולק)

"מצד אחר זה מלחיץ כי ברור לי שהם לא מחכים לאישור שלנו להתעצם ולהתחזק", ציינה בן שושן. "אני רק יכולה לקוות שהמנהיגים שלי ומי שאמור לקבל את ההחלטות של הממשלה יהיה מספיק עירני ביום שיצטרך להיות ולא יגיד אחר כך 'אוי, לא נערכנו'. אנחנו דרוכים. אם מישהו חושב שאחרי 'צוק איתן' יש לנו חיים רגועים ושלווים, הוא טועה. אין לנו".