דיווח: 40 אסירים בעסקת שליט יגורשו לטורקיה

כלי תקשורת באנקרה מדווחים כי 40 אסירים שסירבה ישראל לגרש ללבנון, לסוריה או למצרים – יגורשו בסופו של דבר לאנקרה במסגרת העסקה. בסה"כ יגורשו 201 אסירים, חלקם לעזה וחלקם למדינות אחרות, שעדיין לא ברור מי הן

גילויים חדשים בדבר מתווה עסקת שליט: בכלי התקשורת בטורקיה מדווח הבוקר כי 40 אסירים שישוחררו במסגרת העסקה - יגורשו לאנקרה, לאחר שישראל סירבה לגרשם למצרים, לבנון או סוריה. בשלב זה עדיין לא ברור אם מדינות נוספות יקבלו אסירים מגורשים, אך ידוע כי בסה"כ 201 מהאסירים המשוחררים - יגורשו לעזה או למדינות אחרות באזור.

אתמול בערב התברר שבחמאס דורשים מישראל את שחרורן של ארבע פלסטיניות נוספות פרט למספר שעליו ידעו. מדובר בארבע נשים שטרם נשפטו - ועדיין לא נקצבו להן עונשים. הנהגת חמאס בדמשק פנתה לראש הלשכה המדינית, חאלד משעל, שנמצא בקהיר - ודחקה בו להוסיף את אותן העצירות אל תוך עסקת חילופי השבויים.

על פי ההסכם שנחתם בין ישראל לבין חמאס, הוסכם על שחרור כל האסירות הפלסטיניות. לכן טוענים שם כי אין סיבה שבירושלים יתנגדו לשחרור של ארבע נשים נוספות. מדובר בעקרון שלפי אותם מקורות, יציגו אנשי חמאס לישראל בניסיון "לייקר" את העסקה ולהעלות את כמות האסירים שישוחררו בתמורה לגלעד לשליט ל-1,031.

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

הטלוויזיה של חמאס פרסמה אתמול את הרשימה המלאה של האסירים שישתחררו בעסקת שליט. הרשימות שנחשפו באתרים שונים מפרטות להיכן יועבר כל אסיר לאחר שישוחרר מהכלא בישראל, ולגבי המגורשים מצוין להיכן בדיוק יגורשו. הרשימות הללו מתפרסמות בטרם הפרסום הרשמי בישראל שנקבע למוצאי שבת.

כחלק מהעסקה שנחתמה בין ישראל לחמאס לשחרור שליט, ישוחררו 1,027 אסירים פלסטינים. על פי סוכנות הידיעות "מען", 450 אסירים ישוחררו עוד 10-14 ימים, ו-550 אסירים נוספים יוחזרו לאורך החודשיים שלאחר מכן.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"   

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

מבצע "שעת נעילה": לוחות הזמנים לחזרתו של גלעד הביתה

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט