חמאס לישראל: דורשים ארבע עצירות נוספות

נוסף על יותר מ-1,000 האסירים הפלסטינים שישתחררו בתמורה להשבתו של גלעד שליט לישראל, דורשים כעת בחמאס להוסיף לרשימה את שמותיהן של ארבע עצירות נוספות בכלואות בארץ - וטרם נשפטו. אם הדרישה תתקבל, יעלה סך האסירים שישוחררו בעסקה ל-1,031

עיכוב לא צפוי בעסקת שליט? על פי דיווחים אחרונים, מנסים בחמאס לשרבב ברגע האחרון אל תוך עסקת חילופי השבויים עם ישראל ארבע עצירות פלסטיניות נוספות - נוסף על אותן 27 שעליהן כבר סוכם ונחתם.

הערב התברר כי בחמאס גילו כי בישראל עצורות ארבע פלסטיניות נוספות פרט למספר שעליו ידעו. מדובר בארבע נשים שטרם נשפטו - ועדיין לא נקצבו להן עונשים. הנהגת חמאס בדמשק פנתה לראש הלשכה המדינית, חאלד משעל, שנמצא בקהיר - ודחקה בו להוסיף את אותן העצירות אל תוך עסקת חילופי השבויים.

על פי ההסכם שנחתם בין ישראל לבין חמאס, הוסכם על שחרור כל האסירות הפלסטיניות. לכן טוענים שם כי אין סיבה שבירושלים יתנגדו לשחרור של ארבע נשים נוספות. מדובר בעקרון שלפי אותם מקורות, יציגו אנשי חמאס לישראל בניסיון "לייקר" את העסקה ולהעלות את כמות האסירים שישוחררו בתמורה לגלעד לשליט ל-1,031.

שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

הטלוויזיה של חמאס פרסמה בשעות האחרונות את הרשימה המלאה של האסירים שישתחררו בעסקת שליט. הרשימות שנחשפו באתרים שונים מפרטות להיכן יועבר כל אסיר לאחר שישוחרר מהכלא בישרל, ולגבי המגורשים מצוין להיכן בדיוק יגורשו. הרשימות הללו מתפרסמות בטרם הפרסום הרשמי בישראל שנקבע למוצאי שבת.

כחלק מהעסקה שנחתמה בין ישראל לחמאס לשחרור שליט, ישוחררו 1,027 אסירים פלסטינים. על פי סוכנות הידיעות "מען", 450 אסירים ישוחררו עוד 10-14 ימים, ו-550 אסירים נוספים יוחזרו לאורך החודשיים שלאחר מכן.

עוד דווח כי 203 אסירים מהגדה המערבית לא ישובו לביתם. 40 יוגלו למדינות שונות והיתר יועברו לרצועת עזה.

בין האסירים "הכבדים" שישוחררו במסגרת העסקה: עבאס סייד, האחראי לפיגוע התופת שאירע בליל הסדר של 2002 במלון "פארק" בנתניה, אחלאם תמימי - מסיעת המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות במסעדת "סבארו" שבירושלים, אמנה מונא - המחבלת שהייתה אחראית לפיתוי, חטיפתו ורציחתו של הנער אופיר רחום וקאהירה סעדי שהורשעה בהסעת המחבל שביצע פיגוע ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים, שבו נהרגו שלושה ישראלים ועשרות אחרים נפצעו.

האסירים שישארו בכלא: אחמד עבדל אל רסול סעדאת, איברהים חאמד, מרוואן ברגותי, עבדאללה ברגותי, ג'מאל אבו אלהייג'ה חמאס וחסן סאלאמה.

 עסקת שליט - סיקור מיוחד:

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?