שמות האסירים שישוחררו נחשפו ברשת

שלושה ימים לפני מועד הפרסום הרשמי של רשימת האסירים שישוחרראו במסגרת עסקת חילופי השבויים, פרסמה רשת הטלוויזיה של חמאס את פרטיהם המלאים. בפרסומים ברשת ניתן לגלות לאן יגורש כל אחד מהאסירים שישוחרר כחלק מהעסקה להחזרת גלעד שליט

הטלוויזיה של חמאס פרסמה בשעות האחרונות את הרשימה המלאה של האסירים שישתחררו בעסקת שליט. הרשימות שנחשפו באתרים שונים מפרטות להיכן יועבר כל אסיר לאחר שישוחרר מהכלא בישרל, ולגבי המגורשים מצוין להיכן בדיוק יגורשו. הרשימות הללו מתפרסמות בטרם הפרסום הרשמי בישראל שנקבע למוצאי שבת.

כחלק מהעסקה שנחתמה בין ישראל לחמאס לשחרור שליט, ישוחררו 1,027 אסירים פלסטינים. על פי סוכנות הידיעות "מען", 450 אסירים ישוחררו עוד 10-14 ימים, ו-550 אסירים נוספים יוחזרו לאורך החודשיים שלאחר מכן.

עוד דווח כי 203 אסירים מהגדה המערבית לא ישובו לביתם. 40 יוגלו למדינות שונות והיתר יועברו לרצועת עזה.

בין האסירים "הכבדים" שישוחררו במסגרת העסקה: אחלאם תמימי - מסיעת המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות במסעדת "סבארו" שבירושלים, אמנה מונא - המחבלת שהייתה אחראית לפיתוי, חטיפתו ורציחתו של הנער אופיר רחום וקאהירה סעדי שהורשעה בהסעת המחבל שביצע פיגוע ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים, שבו נהרגו שלושה ישראלים ועשרות אחרים נפצעו.

האסירים שישארו בכלא: אחמד סעדאת, איברהים חאמד, מרוואן ברגותי, עבדאללה ברגותי, ג'מאל אבו אלהייג'ה, עבאס סייד וחסן סאלאמה.

רשימת האסירים המלאה תפורסם עד יום ראשון

משרד המשפטים הודיע כי יפרסם את רשימת 450 האסירים והעצורים שצפויים להשתחרר במסגרת העסקה עד יום ראשון הקרוב. בהודעה שנמסרה מטעם המשרד נכתב כי הרשימה צפויה להתפרסם בשעות הבוקר. בנוסף יתפרסמו שמות 27 האסירות שישוחררו, ביניהן אמנה מונה ואחלאם תמימי.

אתמול התקיימה ישיבת היערכות בלשכת מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, העומד בראש הצוות הבינמשרדי הממונה על הצעדים המשפטיים והארגוניים לביצוע שחרור האסירים והעצורים. הישיבה עסקה בתיאומים הדרושים בין כל הגורמים הרלבנטים לביצוע העסקה ובליבון הסוגיות המשפטיות הכרוכות בה.

הרשימה תפורסם באתר האינטרנט של שירות בתי הסוהר, ומרגע הפרסום יפעל מרכז מידע במשרד המשפטים למענה טלפוני לפניות מן הציבור. פרסום הרשימה צפוי לגרור פניות לבג"ץ מצד מתנגדים לעסקה, ולכן "יועמד לרשות הציבור טווח זמן של לפחות 48 שעות מרגע פרסום רשימת האסירים, לצורך העברת הסתייגויות והתנגדויות לשחרור כזה או אחר", לשון ההודעה.

 עסקת שליט - סיקור מיוחד:

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?