ביום שלישי: אביבה ונועם ייפגשו עם גלעד

רא"ל בני גנץ הגיע אתמול בערב לבית משפחת שליט במצפה הילה, ועדכן את הוריו גלעד החייל בפרטי הסידורים האחרונים לפני חזרתו של גלעד - שתתרחש תוך יממות ספורות בבסיס חיל האוויר. ההכנות הקדחתניות לבואו נמשכות

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הגיע אתמול בערב לבית משפחת שליט ביישוב מצפה הילה ואישר - גלעד ישוב הביתה ביום שלישי הקרוב. הוא עדכן את קרובי המשפחה באיזה אופן ומתי בדיוק ישוב גלעד לביתו. את ביקורו של הרמטכ"ל העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ הודיע למשפחת החייל כי גלעד יחזור בטיסה מבסיס במצרים לבסיס חיל האוויר בשפלה - שם ייערך המפגש הראשוני של בני המשפחה. לטענת הרמטכ"ל, חלק מהפרטים סביב חזרתו של גלעד עוד צריכים להיסגר, בהם שעת בואו המדויקת, ולכן לא יכול היה לספק את כל המידע בנושא.

גנץ הגיע למצפה הילה כשהוא מלווה בראש אכ"א אורנה ברביבאי. זמן קצר לאחר מכן הגיעה לבקר בבית משפחת שליט קרנית גולדווסר, רעייתו של אודי ז"ל - שנחטף על ידי חיזבאללה ב-2006 וגופתו הושבה לישראל בתום עסקת חילופין, בתמורה לשחרור מחבלים.

בצה"ל עושים מאמץ להתאים את ההתנהלות ביום חזרתו של גלעד לרצונות של משפחת שליט. ואכן, אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, כבר במוצאי שבת ייצא השליח דוד מידן לקהיר כדי לסגור את הפינות האחרונות בעסקה.

לאחר מכן, שליט יועבר לקהיר ומשם לידי כוחות הביטחון בישראל. מיד בתום העברתו הוא ישלח לבדיקות רפואיות, ואז יוטס לבסיס חיל האוויר שם תיערך לו קבלת פנים, יוענקו לו מדים ודרגות. בתום טקס קטן הוא ילקח לביתו.

נועם שליט: "מחכים לעדכון"

יממה אחרי ששב בהתרגשות לביתו שבמצפה הילה יחד עם בני משפחתו, היה אתמול אחר הצהריים נועם שליט, אביו של גלעד, עסוק בהכנות קדחתניות לקראת בואו של בנו - חמש שנים וחצי אחרי שנחטף.

"אנחנו כרגע לא יודעים שום דבר לגבי לגבי הפעילויות והסידורים", אמר נועם שליט לחדשות 2. "אנו מחכים לעדכון מגורמי הצבא. יש ביקור של הרמטכ"ל".

יואל, אחיו של החייל החטוף אמר כי הוא ובני המשפחה מכינים, מסדרים ומנקים את הבית לאחר שתקופה ארוכה שהו במאהל המחאה בירושלים. "אנחנו מודים לכולם", אמר יואל והוסיף: "זה ניצחון של כולם וניצחון של החברה".

נתניהו לטאנטאווי: הסיוע שלכם מחמם את הלב

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול אחר הצהריים עם ראש המועצה הצבאית העליונה של מצרים, הגנרל טאנטאווי בנוגע לעסקת שליט. נתניהו הודה לו בשם מדינת ישראל על התפקיד המרכזי שמצרים מילאה בהסכם להשבת גלעד שליט.

ראש הממשלה הדגיש בשיחה את המאמץ האינטנסיבי והמוצלח שהשקיעה מצרים בחודשים האחרונים, ואמר לו: "הסיוע שלכם מחמם את ליבם של כל אזרחי ישראל".

"גלעד יודע כי הוא צפוי להשתחרר"

אתמול בבוקר דיווח העיתון הצרפתי לה-מונד, כי שוביו של החייל החטוף הודיעו לו על שחרורו הצפוי. העיתון מצטט את דבריו של אבו עטאיה, דובר ועדות ההתנגדות העממית, אחד הארגונים שהשתתף בחטיפתו של שליט ב-25 ביוני 2006.

"הוועדות הודיעו לגלעד על עסקת החילופים שתושלם בתוך ימים", אמר והוסיף: "גלעד השיב כי הוא מאשים את מפקדיו ואת ממשלתו בעיכוב העסקה לשחרורו וכי בכוונתו לתבוע  אותם בשל כך".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"