דיווח פלסטיני: "ישראל הסכימה לשחרר את ברגותי - והתחרטה ברגע האחרון"

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען מפרסמת טענה, מפי גורמים המקורבים לארגון חמאס, לפיה בכירי האסירים הפלסטינים כמעט שוחררו מהכלא בישראל, אך ישראל חזרה בה ברגע האחרון. הדיווח מתפרסם על רקע ביקורת קשה שהושמעה על חמאס בטענה כי הפקיר את הבכירים בכלא הישראלי

האם ישראל הסכימה לשחרר את בכירי האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל, ביניהם מרואן ברגותי ואחמד סעדאת, אך לבסוף חזרה בה? כך לפחות מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית מען, המצטטת גורמים המקורבים לארגון הטרור חמאס.

על פי הפרסומים, גם שמות כמו עבדאללה ברגותי ואיברהים חאמד, שניים שאחראים להירצחם של עשרות ישראלים בפיגועים שונים, נכללו ברשימה. עם זאת, כאמור, כעת אלו לא צפויים להשתחרר במסגרת העסקה שנחתמה.

"לפני חודשיים ישראל הייתה מוכנה לשחרר את הבכירים שלטענתה יש להם דם על הידיים, אך לבסוף סירבה", אמרו הגורמים. "ישראל פשוט לא רצתה לתת לחמאס לצאת מנצח מהעסקה הזאת ולהתגאות בכך שהם הצליחו לשחרר גם בכירים בפת"ח".

"עם זאת", אמרו אותם גורמים, "העסקה הזאת עדיין מוגדרת כהצלחה גדולה, בגלל שישראל שיחררה בסופו של דבר אסירים שהיא כל הזמן סירבה לשחרר". הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית מתפרסם על רקע ביקורת שהושמעה עלפי חמאס על כך שהפקירה את בכירי האסירים בבתי הכלא הישראלים.

רשימת האסירים תפורסם עד יום ראשון הקרוב

משרד המשפטים הודיע כי יפרסם את רשימת 450 האסירים והעצורים שצפויים להשתחרר במסגרת העסקה עד יום ראשון הקרוב. בהודעה שנמסרה מטעם המשרד נכתב כי הרשימה צפויה להתפרסם בשעות הבוקר. בנוסף יתפרסמו שמות 27 האסירות שישוחררו, ביניהן אמנה מונה ואחלאם תמימי.

בשעות הצהריים התקיימה ישיבת היערכות בלשכת מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, העומד בראש הצוות הבינמשרדי הממונה על הצעדים המשפטיים והארגוניים לביצוע שחרור האסירים והעצורים. הישיבה עסקה בתיאומים הדרושים בין כל הגורמים הרלבנטים לביצוע העסקה ובליבון הסוגיות המשפטיות הכרוכות בה.

הרשימה תפורסם באתר האינטרנט של שירות בתי הסוהר, ומרגע הפרסום יפעל מרכז מידע במשרד המשפטים למענה טלפוני לפניות מן הציבור. פרסום הרשימה צפוי לגרור פניות לבג"ץ מצד מתנגדים לעסקה, ולכן "יועמד לרשות הציבור טווח זמן של לפחות 48 שעות מרגע פרסום רשימת האסירים, לצורך העברת הסתייגויות והתנגדויות לשחרור כזה או אחר", לשון ההודעה.

 עסקת שליט - סיקור מיוחד:

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?