בלי חקירות ובלי מצלמות: שליט יגיע הישר לביתו

כשהחייל החטוף יחזור הביתה לחיק משפחתו, מצלמות התקשורת ייכבו. מי שחיבקו הכי הרבה את משפחת שליט, ייתנו לה את השקט הנפשי להתאחד עם הבן האובד, ולהשלים פערים. בהמשך, צפוי שליט להיות מועבר לבדיקות רפואיות, לתחקור על תקופת השבי בחמאס ואז אולי נדע מה קרה באותו לילה, כשנחטף לעזה

בעוד שפרטי העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ושלביה הולכים ומתבהרים, נותרו שאלות רבות בלתי פתורות - מה ייעשה עם שליט לאחר שובו? כיצד יתנהלו עמו? האם יקבלו אותו בטקס מלא הוד והדר? האם הוא יתוחקר על תקופת שביו בכלא החמאס ועל היום שבו נחטף?

כעת מסתמן כי אין בכוונת צה"ל ומערכת הביטחון להתחיל בחקירות ובירורים מיד עם שובו של שליט, אלא לאפשר לו לנוח קודם, ולהתאחד עם משפחתו. בכל שלב, מתכוונים בצה"ל לתאם כל מהלך ומהלך עם משפחתו של שליט.

מצלמות התקשורת לא צפויות להיות חלק משובו של שליט. הוא אמנם יצולם, אך על ידי מצלמות של דובר צה"ל - שיעבירו באופן מרוכז את התמונות לכלי התקשורת.

גם הבדיקות אשר צפוי לעבור, למעט מספר בדיקות רפואיות, צפויות להידחות. שליט צפוי לקבל הרבה שקט ושלווה, כאשר הכוונה היא להמליץ לא לעשות טקסים גדולים לרגל חזרתו. כבר ביום הראשון, עם הגעתו של שליט, יתאפשר לו להגיע הביתה להוריו.

האם יתחקרו את שליט על מה שקרה באותו לילה שבו נחטף לעזה? הלילה הזה אמנם מתוחקר עדיין עד אין סוף, אבל כנראה שהדבר יוכל להידחות מעט, כדי לאפשר לו ראשית להיקלט חזרה בביתו.

שאלה נוספת שנותרת פתוחה היא איזה מן גלעד שליט נקבל בחלוף חמש שנים. הסיכומים מול חמאס היו שגלעד שליט חוזר הביתה כשהוא הולך על רגליו. מדובר בהגדרה שנכללת בהסכם. עם זאת, את מה שקורה בנפשו של בחור שנמצא חמש שנים בשבי החמאס - לא ניתן לנחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת