אביו של אופיר רחום ז"ל: "עסקת שליט מרחיקה את השלום"

בריאיון לערוץ החדשות הביע אביו של אופיר רחום ז"ל, שנרצח בשנת 2001 על ידי המחבלת אמנה מונה, את מורת רוחו מחתימת העסקה לשחרור גלעד שליט. "גלעד הוא רק חלק בתוך המשוואה, יש גם את נפגעי פעולות האיבה שהם חלק מהמשוואה. יש כל כך הרבה דברים שאנו משלמים על העסקה הזאת", אמר. אמנה מונה תשוחרר מהכלא - אך תגורש

אחת המחבלות שתשתחרר בעסקה הצפויה, ותגורש לחו"ל, היא אמנה מונה מביר נבאללה, מי שאחראית לרצח הנער אופיר רחום ז"ל, אותו הכירה בהתכתבות באינטרנט. "אני בטוח שיכלה להיות עסקה טובה יותר מזו", אמר היום שלום רחום, אביו של הנער אופיר ז"ל, בריאיון לערוץ החדשות. לדברי רחום, "גלעד הוא רק חלק בתוך המשוואה, יש גם את נפגעי פעולות האיבה שהם חלק מהמשוואה. יש כל כך הרבה דברים שאנו משלמים על העסקה הזאת ונשלם בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא הוסיף, "נכנענו ונפלנו על הברכיים, מכרו לנו סיפורים. העסקה הוצעה לנו כבר לפני שנתיים, שלוש, חמש שנים. ישראל התחננה וביקשה מהחמאס שישאירו להם שייח', מישהו מוכר, איזה קלף שנוכל לנפנף לאזרחים שלא התקפלנו. העסקה אותה עסקה אז למה לא לבצע אותה לפני חמש או שלוש שנים?".

אביו של אופיר ז"ל, חזר והביע את מורת רוחו מהחתימה על עסקת חילופי השבויים. "מה יגידו כל הנערים והילדים ברצועה או באזור כשיחשבו עם הטרור משתלם או לא משתלם, יש בכלל ספק?", אמר שלום והוסיף כי "עסקת הקנייה הזאת היא עסקת קנייה ואנו מנסים לייפות את זה בקלישאות וסיסמאות, כמו שהם אומרים 'חלון הזדמנויות' או 'אביב ערבי'. מה זה אביב ערבי? בעצם העסקה הרחיקו את תהליך השלום".

רחום בטוח שיהיה "שליט הבא". "המחיר הוא משתלם, שמעת אותם, אתה חושב שהם לא מתכוונים למה שהם אומרים? הם מתכוונים למילה במילה", ציין.

אופיר רחום נרצח ב-17 בינואר 2001, כשהיה בן 16, תלמיד כיתה י"א. לפני כן קיים שיחות צ'אט עם המחבלת אמנה מונה באינטרנט ולאחר שרכשה את אמונו, שכנעה אותו להגיע לירושלים כדי לפגוש אותה. מונה לקחה אותו מהתחנה המרכזית למקום מבודד סמוך לרמאללה, שם הם המתינו לזוג חבריה, הטרוריסטים מהתנזים, ביניהם חסאן אל קאדי מהפת"ח - שירה באופיר בדם קר, 15 כדורים שננעצו בגופו.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"