במצפה הילה מחכים לשובו של גלעד שליט

שכניהם של משפחת שליט שלקחו חלק במאבק להשבת גלעד בחמש וחצי השנים האחרונות, התעוררו לבוקר של התרגשות וציפייה לאחר חתימת העסקה לשחרורו. שכנתם של בני המשפחה: "השמחה גדולה אך אנו נזהרים לא לשמוח יותר מדי, ולא לתת ללב להתפרץ כמו שהוא רוצה, עד שלא נראה את גלעד בבית"

ההתרגשות גדולה ביישוב מצפה הילה. האווירה בבוקר שלאחר חתימת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, יוצאת דופן. תושבי היישוב שניהלו מאבק עיקש, ושלא זכו לימים רבים של שמחה בחמש וחצי השנים האחרונות, התעוררו ליום מלא ציפייה לקראת שובו של גלעד.

רבקה באר, שכנתם של בני משפחת שליט ב-20 השנים האחרונות, סיפרה בריאיון לחדשות 2 : "אנחנו מאוד נרגשים בבוקר הזה, מרגישים שמחה גדולה, חיכינו לזה, הרגע הזה ישב לנו תמיד מאחור, וחשבנו על גלעד בכל יום שעבר".

עוד ציינה באר כי "השמחה גדולה אבל זהירה, אנחנו נזהרים לא לשמוח יותר מדי, ולא לתת ללב להתפרץ כמו שהוא רוצה, כי בעבר חווינו כבר הרבה אכזבות. כמו שאביבה אמרה אתמול : 'עד שהוא לא פה, הוא לא פה', ולצערנו הוא באמת עדיין לא פה".

"היה ניתן לראות אתמול על הפנים של אביבה את הדאגה, החששות, הפחד של לא לשמוח עד הסוף מתוך רצון לשמור על עצמה, ובאמת אחרי חמש וחצי שנים של משא ומתן, דיבורים רבים וסבל, אנחנו מסרבים להאמין, עד שנראה את גלעד", אמרה שכנת המשפחה.

בביתם של הסבים צבי ויעל שליט בקריית אתא, שמחים ונרגשים עם המשפחה. תושבי העיר שיגרו ברכות לצבי שליט, ומסרו להם את כותרות העיתונים בבוקר הזה. הסב והסבתא מנסים לשמור על סדר יום קבוע, הם מתוכננים לצאת לסידורים יומיומיים, ומאוחר יותר ייצאו גם הם למצפה הילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

הבוקר: משפחת שליט תשוב לביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?

העיתונים בישראל: גלעד חוזר הביתה 

"עסקת שליט רעה מאוד ליהודים"