כך סיקר העולם את עסקת שליט

בארה"ב ובצרפת חגגו את העסקה לשחרורו של החייל החטוף ובקרב הפלסטינים שמו דגש, באופן מובן, על 1,000 האסירים. העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט זכתה לכותרת רבות בקרב כלי תקשורת רבים, חוץ מבמקומות כמו אירן, שם זכה הנושא בעיקר להתעלמות

לא רק בישראל סיקרו בהתלהבות רבה את אישור העסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, אלא גם בעולם, שם עסקו כלי התקשורת בהרחבה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך רוב השעות האחרונות, מהרגע שבו נודע על אישור העסקה, פרסמו הרשתות הזרות ידיעות בנושא. באתרי חדשות מובילים בארה"ב, כמו CNN והניו יורק טיימס, זכה הנושא למקום בכותרת הראשית והבולטת.

"תקווה ליחסי ישראל והפלסטינים"

"החייל החטוף גלעד שליט ישוחרר", דיווחה רשת CNN ופירטה על תנאי העסקה, ביניהם גם שחרור 1,000 אסירים פלסטינים בשתי פעימות. הציטוט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיו "שליט יהיה בבית בתוך ימים", זכה אף הוא להבלטה.

בעקבות הדיווח על אישור העסקה, העריך איש הרשת, קווין פלאוור, כי יחסי ישראל והפלסטינים צפויים להשתפר. "כעת, כשנחתמה העסקה, זה מהווה אולי פתח לדיאלוג בין שני הצדדים, כי המשא ומתן הזה הראה שאפשר", אמר פלאוור.

"ישראל וחמאס הסכימו לעסקת חילופי אסירים בחייל", דיווחה הכותרת באתר הניו יורק טיימס, תוך כדי שהכתבה מגוללת את השתלשלות האירועים מיום חטיפתו של שליט ועד לאמש, אז נחתמה העסקה לשחרורו.

בצרפת חוגגים, באירן מתעלמים

בצרפת, המדינה השנייה שבה מחזיק שליט באזרחות, דיווחו בהרחבה על הנושא, שהופיע שעות ארוכות בכותרת הראשית של אתרים רבים, ביניהם גם של רשת הטלוויזיה France 24. "ישראל וחמאס הגיעו לעסקה לשחרור גלעד שליט", אמרה הכותרת הראשית באתר.

באתר הזכירו דיווחים קודמים בנושא, ביניהם גם על התביעה של משפחת שליט בצרפת, כי תתערב במגעים לשחרורו של החייל החטוף.

בכלי התקשורת הפלסטינים הושם הדגש, באופן מובן, על הצד של האסירים בעסקה. סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי "450 אסירים ישוחררו בתוך כשבוע", כאשר האזכור על שחרורו של החייל החטוף מופיע רק בשולי הידיעה.

בסוכנות הידיעות האירנית "אירנה", מיעטו לעסוק בנושא, כאשר בשולי החדשות, בקטגוריה שעוסקת בענייני העולם, דווח על "חגיגות בעזה בעקבות חתימת העסקה לשחרור אסירים פלסטינים".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הממשלה אישרה: גלעד יחזור הביתה

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

חגיגות ברחובות עזה: "הישג עצום"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?