יואל שליט: "רוצה לחבק את גלעד, לדעת שהוא אמיתי"

כשהם מחוייכים ומתרגשים מנסים יואל שליט ויערה וינקלר להסביר למצלמה מה הם מרגישים בערב סוער זה. אחיו של החייל החטוף מסביר: "הבטן מתהפכת, אבל יש סוף סוף תקווה גדולה יותר שהסבל של גלעד ייפסק"

התרגשות רבה במאהל שליט בירושלים מאז שנחשף כי העסקה לשחרור גלעד תועמד לאישור הממשלה. אחיו של החייל החטוף, יואל שליט, מתוודה בהתרגשות: "רק רוצה לחבק אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יערה וינקלר, בת זוגו של יואל שליט ופעילה במאבק לשחרור גלעד אומרת בשמחה: "מצד אחד אנחנו חיכינו לרגע הזה מהיום שגלעד נחטף, ובגלל שהיינו בסרט הזה כל כך הרבה פעמים שאמרו ש'הנה הוא בא', אבל בסוף זה נפל, אנחנו מאוד אופטימיים ומאוד שמחים, אבל משהו בנו עוד מפחד".

יואל שליט התוודה: "הבטן מתהפכת, אבל יש סוף סוף תקווה גדולה יותר שהסבל של גלעד ייפסק, ושהוא סוף סוף יחזור הביתה. אני ממש מקווה שזה קרוב מקווה בשביל גלעד ובשביל כולנו".

"לראות שהוא אמיתי"

כנשאל יואל מה הדבר הראשון שיעשה שיראה את גלעד ענה: "חיבוק, לגעת בו, לראות שהוא אמיתי. עברו שנים לא קלות. המון המון שנים, המון המון זמן שלא ראינו אותו, אבל תמיד קיווינו שהרגע הזה יגיע, מקווים שהרגע הזה יתגשם".

יערה מוסיפה: "כולנו קצת בהלם, אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים ומחכים לרגע הזה כל כך הרבה ואף אחד לא מכין אותך לזה וזה נורא משמח. כמו שאביבה אמרה קודם אנחנו עוד שומרים על טיפת הגנה על עצמנו עד שנראה אותו, נחבק אותו ונראה שהוא בבית".

"אני חושבת שדווקא ראש הממשלה הנוכחי שדיבר לאורך כל הקדנציה שלו, כמה שהוא לא יהיה מוכן לשלם מחירים מופקעים, ולא יהיה מוכן לסכן את ביטחון תושבי ישראל על חשבון העסקה, אם דווקא הוא מסכים לעסקה הזו ומושך את כל הממשלה אחריו, כנראה שיש סיבה, כנראה שמדובר בעסקה אחראית", מסבירה יערה.

"גלעד הוא הבן והאח של כל עם ישראל"

לדבריה, "תמיד יהיו מתנגדים, אי אפשר להגיע להסכמה עם כולם, על כל שני יהודים יש ארבע דעות, שלא לדבר על שבעה מיליון יהודים. אנחנו רק מחכים לגלעד וזה מה שמעניין אותנו כרגע".

יערה הוסיפה: "אי אפשר מה עובר על בן אדם לבד בשבי בתנאים שאלוהים יודע, בלי משפחה, בלי החופש שלך. אנחנו כמה פעמים אמרנו שאפילו לא ניסינו לדמיין כמה זה קשה. נקבל אותו כמו שהוא, ונחבק אותו וניתן לו את כל הכוחות להתמודד עם כל מה שיהיה - אנחנו מעדיפים את הבעיה הזאת.

לסיום מדגישה בת זוגו של שליט: "ראש הממשלה אמר הכי טוב, מדובר בעסקה להצלת חיים של בן-אדם אחד. אבל אנחנו עם יהודי ואנחנו יודעים שהמסורת אומרת שלהציל נפש אחת זה להציל עולם ומלואו, וזאת לא קלישאה, זה משהו אמיתי. כל אחד היה עושה את זה בשביל הבן או האח שלו, ולעד הוא הבן והאח של כל עם ישראל.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?