גלעד שליט מדבר מהשבי: "אני מרגיש טוב ומתגעגע"

ב-3 באוקטובר 2009 התקבל אות חיים מצולם משליט. יושב על כיסא לבן, על רקע קיר לבן ולבוש מדים כהים, נראה החייל החטוף קורא מהדף. גלעד נראה רזה אך בריא. בדבריו הוא מזכיר למשפחתו אירוע מהעבר ופונה לרה"מ שישחררו. צפו בקלטת המלאה

ב-3 באוקטובר 2009, 1,195 ימים ולילות ארוכים מאז שהחייל גלעד שליט נפל בשבי חמאס, התקבל בישראל סרטון וידאו שהעביר חמאס בה תועד שליט לראשונה מצולם בווידאו.

להלן הדברים שאמר גלעד מהשבי:

"שלום, אני גלעד בן אביבה ונועם שליט. אח של הדס ויואל שגר במצפה הילה. תעודת הזהות שלי היא 300097029.

"היום יום שני 14.9.09. כפי שאתם רואים אני מחזיק בידי את העיתון פלסטין של היום ה-14.9.09 היוצא בעזה. אני קורא בעיתון במטה למצוא מידע לגבי, ומקווה למצוא מידע כל שהוא שיבשר לי על שחרורי ועל חזרתי הביתה בקרוב. אני מקווה ומחכה כבר תקופה ארוכה ליום שבו אשתחרר.

"אני מקווה שהממשלה הנוכחית בראשות בנימין נתיהו לא תבזבז כעת את ההזדמנות להגיע לסיכום העסקה, וכתוצאה מכך אני אוכל סוף סוף להגשים את חלומי ולהשתחרר.

"אני אוהב את בני משפחתי ומתגעגע"

"אני רוצה למסור דרישת שלום למשפחתי, ולומר להם שאני אוהב אותם ומתגעגע אליהם מאוד ומייחל ליום שאראה אותם שוב. אבא, יואל והדס - האם אתם זוכרים את היום שבו הגעתם לבסיס שלי ברמת הגולן בתאריך ה-31.12.2005, שאם אני לא טועה נקרא 'רוויה ב''? עשינו סיור מסביב לבסיס וצילמתם אותי על טנק המרכבה ועל אחד הטנקים הישנים בכניסה לבסיס. אחר כך נסענו למסעדה באחד הכפרים הדרוזים ובדרך הצטלמנו בצידי הכביש על רקע החרמון המושלג.

"אני רוצה לומר לכם שאני מרגיש טוב מבחינה בריאותית והמוג'הדין מגדודי עז א-דין אל קאסם מתייחסים אלי מצוין. תודה רבה ולהתראות".

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?