חאלד משעל מברך: "אלף אסירים תמורת אחד בלבד"

ראש הלשכה המדינית של חמאס נשא הערב נאום מיוחד לרגל מה שהוא כינה "הישג לאומי". "אנחנו מבשרים על ההישג הזה לאבות, לאמהות, לנשים, לילדים ולכל מי שהאסירים קרובים ללבבותיהם", אמר. "נוהלה מערכה קשה לשם השגתו. האויב נהג בסחבת, אך לבסוף הגענו להישג"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, נשא הערב נאום מלשכתו בדמשק, סוריה. "אחרי 5 שנים קשות של עמידה איתנה על אדמתנו, הצלחנו להגיע לעסקת שחרור אסירנו והאסירות הגיבורים שלנו בבתי הכלא של הכיבוש, בתמורה לשבוי אחד", אמר משעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שמח לבשר על הבשורה הזאת לכל העם הפלסטיני - בתוך שטחי הרשות ובפזורה", הוסיף. "הלילה הזה אנחנו לא נכנסים לפרטים. אני יודע שכולכם רוצים לשמוע פרטים, אבל הלילה ני מדבר על המסגרת ועל ההישג הגדול הלאומי שלנו". משעל פירט, "העסקה הזאת תיראה כך: היא תצא לפועל בשני שלבים. בראשון ישוחררו 450 וחודשיים לאחר מכן ישוחררו 550 אסירים".

הוא המשיך, "בעסקה הזאת ישוחררו כל הנשים האסירות. לא יישארו שום אסירות בבתי הכלא של הכיבוש. 315 אסירים שישוחררו - הם אסירים שנידונו לתקופות מאסר ארוכות". אסירים מרצועת עזה, מהגדה המערבית, מירושלים, מהגולן וערביי ישראל - זה מבשר על אחדותו של העם הפלסטיני ועל כך שהעסקה הזו קשורה לכל העם הפלסטיני, בתוך שטחי הרשות הפסלטינית ומחוצה לו.

"הדם הפלסטיני הוא אחד, האחריות שלנו היא אחת בנוגע אליו. זהו הישג לאומי, בני עמנו. כולם הקריבו לשם העסקה הזאת ולכן כולנו צריכים להיות גאים בבשורה הזאת. אנחנו מבשרים על ההישג הזה לאבות, לאמהות, לנשים, לילדים ולכל מי שהאסירים קרובים ללבבותיהם ושהזילו דמעה על האסירים שישבו בבתי הכלא. אנחנו מאושרים מההישג העצום הזה. תודה לאללה על כך", אמר.

לדבריו, "לצערנו לא יכולנו לשחרר את כל האסירים והאסירות. זה כואב לנו, היינו רוצים לשחרר את כולם - אבל בתמורה לשבוי אחד הצלחנו לשחרר רק 1,000 אסירים
ההסכם הזה לא הושג בקלות. נוהלה מערכה קשה לשם השגתו. האויב נהג בסחבת, אך לבסוף הגענו להישג הזה. כעת האסירים יוכלו לשוב למסלול החיים, ואנחנו מקווים שאללה יסייע להם לעשות זאת".

"ההבטחה שלנו ליתר האסירים - היא שנשחרר גם אותם. כל אסיר שנעצר בעבר או היום ישוחרר. הנהגת ההתנגדות הפלסטינית אחראית לכך. הבטחנו היום - ונקיים מחר, אם ירצה אללה. אנחנו מבטיחים לבני עמנו שעדיין ממתינים לקרוביהם האסירים - שגם אתם תשמחו בקרוב, אם ירצה אללה. זהו אירוע מכונן שיש לציין אותו, ולהודות בראש ובראשונה לאללה עליו", לדברי משעל.

הוא הוסיף, "אני רוצה לברך את גדודי עז א-דין אל-קסאם ואת יתר פלגי ההתנגדות שהצליחו להביא את החייל הזה מלב המערכה והפכו את החלום הזה למציאות הלכה למעשה. אנחנו מודים לעם המפואר שלנו ברצועת עזה, עם שספג מהלומות קשות כתוצאה מהנקמה של האויב הציוני על חטיפת שליט. העם שלנו הקריב רבות בגלל המבצע הזה. הברכות גם לעם שלנו בגדה המערבית - שסבלה אף היא ממבצעי מעצרים של בכירים וחברי פרלמנט בגלל שליט".

"אנחנו רוצים להודות למצרים האחות, שניהלה עמנו משא ומתן מועיל והשקיעה מאמצים ראויים לשבח בעסקה. המאמצים המצריים עלו בטוב, ואנחנו מודים על כך. אנחנו מודים גם לטורקיה, סוריה וקטר - וכך גם לגרמניה, על הסיוע בניהול המשא ומתן", אמר.

עסקת שליט - סיקור מיוחד:

הושגה עסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

אביבה שליט: "אני ארגע כשאראה את בני"

כך תיושם עסקת שליט - וזה מחירהּ

נועם שליט במסר אישי לבנו: "החזק מעמד בשבי"

פרשנות: נתניהו הכריע - בניגוד לעמדותיו

פרשנות: מה הוביל לעסקה לשחרור שליט?