מסתמן: החשוד בהצתת המסגד ישוחרר ביום ראשון

יותר משבוע אחרי שנעצר חשוד בהצתת המסגד בטובא זנגריה, מותח היום בית המשפט ביקורת על המשטרה וקובע שאין התקדמות בחקירה. למרות זאת הוארך מעצרו של י' עד ליום א'. בני משפחתו המתגוררים בסמוך לכפר, מקבלים איומים על חייהם

האם החשוד בהצתת המסגד בטובא זנגריה ישוחרר לביתו כבר בשבוע הבא? שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה אמרה היום בדיון הארכת מעצרו של החשוד י' כי "לא חלה התפתחות משמעותית בחקירה מאז הארכת המעצר הראשונה שלו". לדבריה, התיק הזה "אינו בשל להגשת כתב אישום".

למרות ההסתייגות, בית המשפט האריך את מעצרו עד יום ראשון אך עם זאת הובהר: אם לא תהיה התפתחות משמעותית, יהיה מקום לשחרר את י' כבר ביום ראשון הקרוב.

עורך דינו של י', עדי קידר, אמר בתום הדיון כי "ההחלטה הזו והדיון צריכים לתת נורה אדומה למשטרה. אני מקווה שהמשטרה מבינה את המשמעות של לעצור אדם שלא קשור לאירוע. משפחתו מאוימת, עד לכדי הוצאתם מהבית. המשטרה צריכה להיות זהירה הרבה יותר".

בני משפחתו של החשוד מתגוררים לא רחוק מטובא זנגריה. מאז מעצרו בחשד להצתה, נשלחים אליהם איומים וזו גם אחת הסיבות לכך שבמשטרה מתנגדים להתיר לפרסום את פרטי זהותו של הצעיר. כמה חברי כנסת מהימין פנו לפני יומיים לשר לביטחון הפנים וביקשו לדאוג לשלומם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת