כך נראתה נחיתת החירום של מטוס הקרב

בשבוע שעבר ביצע מטוס F-15 נחיתת חירום לאחר מפגש עם להקת שקנאים סמוך לבסיס תל נוף. הטייס הבחין באש שפרצה באחד המנועים ושב לבסיס כדי להנחית את המטוס. למרבה המזל, התקלה אותרה בזמן ואיש לא נפגע. כך זה נראה מתוך תא הטייס

זה יכול היה להיגמר באסון: מפגש מפתיע של מטוס קרב עם להקת ציפורים שאירע בשבוע שעבר סמוך לבסיס תל נוף בשפלה. למרבה המזל, הטייס והנווט הבחינו בתקלה בזמן והצליחו לשוב לבסיס ולבצע נחיתת חירום שהסתיימה בשלום וללא נפגעים. תיעוד של הטיסה הזו מתוך תא הטייס ממחיש את הדרמה שהתרחשה באוויר.

בסרטון מתועד המפגש עם להקת השקנאים באוויר, וזמן קצר לאחר מכן דיווחח הנווט על תקלה במנוע. הוא הבחין בעשן שיוצא מהמנוע השמאלי, שהוביל בסופו של דבר להחלטה לשוב לבסיס ולבצע נחיתה.

הטייס והנווט הצליחו להנחית את המטוס ללא פגע, אולם נזק קל נגרם למטוס. מצה"ל נמסר כי הטייס זיהה את התקלה בזמן, וחזר לבסיס כדי לבצע את הנחיתה על המסלול. עדי ראייה שהיו סמוך למקום האירוע דיווחו על מטוס שהנמיך טוס בדרכו אל הקרקע. זמן קצר לאחר מכן הבחינו בעשן מיתמר מהקרקע, ככל הנראה כתוצאה מהמנוע שעלה באש.

בחיל האוויר פתחו בחקירת נסיבות האירוע. כוחות הצלה וכיבוי הוזעקו למקום הנחיתה, אולם כאמור הטייס והנווט הצליחו להנחית את המטוס מבלי שנפגעו כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת