אלוף (צ'ייני) מרום נפרד מחיל הים

חיל הים תחת פיקודו של אלוף אילעזר (צ'ייני) מרום ב-4 השנים האחרונות, עבר לא מעט מבצעים ופרשות. היום נפרד מרום מהחיל ומצה"ל אחרי 38 שנים בשירות הצבאי. "ב-4 השנים הללו החדרת תרבות מבצעית אינטנסיבית ואיכותית לשורות החיל", אמר הרמטכ"ל גנץ למפקד היוצא

אלוף אליעזר (צ'ייני) מרום (חדשות 2)

אחרי 38 שנות שירות בצה"ל, נפרד הערב אלוף אליעזר (צ'ייני) מרום מצה"ל. בטקס החלפת מפקדי חיל הים שנערך בבסיס המרכזי של החיל בחיפה, ערכו עבורו ספינות הטילים של החיל משט כבוד, אותו סקר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

"כוחו של חיל הים היה תמיד הדבקות במשימה והחתירה למגע, ערכים אותם קידשתי במהלך פיקודי על החיל - גם בפעולות שנעשו הרחק מגבולות ישראל ומעיני הציבור", אמר האלוף. מרום הוסיף כי בתקופה האחרונה, החלה זרוע הים תחת פיקודו לשתף פעולה בצורה טובה הרבה יותר עם הזרועות האחרות בצה"ל ועם גורמי ביטחון אחרים, שאפשרו לה הישגים אסטרטגים "בלחימה בציר הרשע", כלשונו.

"פעלנו רבות למנוע את התחזקות החמאס בעזה, שניסה להתחמש באמצעות משלוחי נשק מאירן", ציין האלוף מרום, "ולראייה משט המרמרה בו פעלו הלוחמים במסירות, תוך שמירה על טוהר הנשק והמוסר".

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ חלק שבחים לעמיתו, ואמר כי "בארבע השנים הללו החדרת תרבות מבצעית אינטנסיבית ואיכותית לשורות החיל. הכי רחוק, עמוק ובשקט, פעל חיל הים על מנת לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל". גנץ ציין את האלוף מרום בתור הקצין שהוביל את ההשתלטות על ספינת הנשק קארין A בשנת 2002.

את מרום יחליף בתור מפקד חיל הים האלוף רם רוטברג, ששימש בעבר בתפקידים בכירים בחיל כמו מפקד שייטת 13, מפקד בסיס חיפה וראש מספן מודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת