30 ימי מחבוש לצנחנים שנטשו מוצב

8 מחיילי מחלקת הצלפים בגדוד 890 של הצנחנים נשפטו ונשלחו ל-30 ימי מחבוש אחרי שבעיצומה של פעילות מבצעית בחברון, החליטו לנטוש את העמדות ולברוח מהבסיס. הסיבה: פקודה של המ"פ לשלב את החיילים שנמצאים ימים לפני שחרור במטלות השמירה והניקיון, מטלות שמבחינתם שמורות לחיילים הצעירים

הצנחנים ערקו במהלך הפעילות המבצעית בחברו (חדשות 2)

סירבו לנקות ונשלחו לכלא: מפקד חטיבת הצנחנים שלח שמונה מחיילי גדוד 890 ל-30 ימי מחבוש בפועל. בשבוע שעבר ערקו החיילים בעקבות פקודה של המ"פ שגם החיילים הוותיקים ישתתפו במטלות השמירה והניקיון.

הלוחמים הוותיקים הביעו את אי שביעות רצונם מההחלטה בפני המ"פ, אך האש ניצתה כאשר אחד מהחיילים הוותיקים נכנס אל עמדת השמירה. בתגובה לכך, איימו החיילים לברוח במהלך הפעילות המבצעית בגזרת חברון, ולבסוף מימשו את האיום לאחר שקיבלו פקודה לרוקן את פחי הזבל בבסיס.

המפקדים התקשרו לחיילי מחלקת הצלפים כולה שברחה, והצליחו לשכנע את חלקם לחזור לפלוגה. עם זאת, שמונה מהם חזרו לבסיס בתום שהות של שבוע בביתם. קצין בחטיבה סיפר כי מבחינתם מדובר בחציית קו אדום. "אין דופי ביחס המ"פ לחיילים, ואלה שברחו הם פשוט מפונקים, הרשו לעצמים יותר מדי ושכחו שהם צנחנים לוחמים", אמר הקצין בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת