אחרי יפו: כתובות "מוות לערבים" בבת ים

לאחר שאמש התגלו קברים עם כתובות נאצה וכתובת "תג מחיר" בבתי קברות ביפו, מה שהצית הפגנה סוערת שהסתיימה בבקבוק תבערה על בית כנסת, התגלו היום כתובות מטרידות גם בבת ים. על קירות בניין נכתב בימים האחרונים: "מכבי חיפה לא רוצה ערבים" ו"כהנא צדק"

משטרת תל אביב חוקרת מספר כתובות גרפיטי שהתגלו היום בבניין מגורים ברחוב בלפור בבת ים, יממה בלבד לאחר גילוי כתובות דומות בבתי קברות ביפו הסמוכה. על הבניין נכתב: "מוות לערבים", "כהנא צדק" ו"מכבי חיפה לא רוצה ערבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במשטרה מעריכים כי הכתובות רוססו בימים האחרונים, והם חלק ממה שנראה כהסלמה ביחסי ישראלים וערבים בתחומי הקו הירוק. במשטרה בודקים כעת מי אחראי לכתובות והאם מדובר באותם גורמים שחדרו לבתי הקברות ביפו במהלך יום כיפור, או כמה שעות לפניו, או שמדובר בחקירה נפרדת לחלוטין. לאור ה"התחממות" בשטח, המשטרה מתייחסת לנושא ברצינות יתרה.

נתניהו: "נפעל במלוא התקיפות" 

המשטרה עורכה היום ביפו בכוננות מוגברת למקרה שיפרצו עימותים בין יהודים לערבים, וכן תוגברה האבטחה על המסגדים בעיר. מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו אמר הבוקר כי "תופעת תג מחיר היא תופעה חמורה ויש למגרה. פגיעה בסמלי דת ובמקומות קדושים קשה ונפיצה מאוד, ויש לה השלכות על הציבור הרחב במדינה". לדברי המפכ"ל, "חובתנו כמשטרה לוודא שנעשה הכול כדי להגיע למבצעים של מעשים חמורים אלה, לאסוף ראיות ולהגיש כתבי אישום. בד בבד נפעל להרגעת השטח ונעשה הכול כדי לשמור על החוק והסדר".

דנינו הנחה את כלל המחוזות להכין תכנית מיפוי מלאה של האזורים הרגישים, ובשילוב גורמי מודיעין וגופים מקבילים יפעל כל מחוז בתחומו לשמירה על החוק ולהרגעת הרוחות. מחר ייפגש המפכ"ל עם המנהיגות הערבית ביפו. בשלב זה, חקירת האירוע ביפו נמשכת במחוז תל אביב ונבדקים כל כיווני החקירה.

ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי, "לאחרונה היינו עדים להתקפות על אתרים מוסלמיים, אתר נוצרי ואתר יהודי, בית כנסת שהותקף. אנחנו לא מוכנים לסבול שום ונדליזם, ודאי לא כזה שמופנה נגד רגשות דתיים. מדינת ישראל היא מדינה סובלנית ומדינה מאוד לא סובלנית. הסובלנות שלנו היא כלפי הרגשות הדתיים והצורך שלנו להמשיך לחיות בדו קיום, בכבוד הדדי, ללא אלימות, בחיי נועם ושלום. חוסר הסובלנות שלנו מופנה כלפי אלה שמתנגדים לנהלים אלה ולצורת חיים זאת. אנחנו נפעל במלוא התקיפות כדי לאתר אותם. אני הנחיתי את כוחות הביטחון להביא את האחראים לדין, אנחנו נפעיל נגדם את כובד משקלו של החוק".