נתניהו על השחתת המצבות ביפו: "נפעל בתקיפות ונביא את האחראים לדין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בחריפות את ההתקפות על אתרי דת ברחבי הארץ. "אנחנו לא מוכנים לסבול שום ונדליזם, ודאי לא כזה שמופנה נגד רגשות דתיים", אמר בפתח ישיבת הממשלה. "הנחיתי את כוחות הביטחון להביא את האחראים לדין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה היום בפתח ישיבת הממשלה את השחתת המצבות בבתי הקברות המוסלמי והנוצרי ביפו במהלך יום הכיפורים. נתניהו התייחס גם להצתת המסגד בטובא זנגריה בשבוע שעבר ולהשלכת בקבוק תבערה על בית כנסת ביפו.

"לאחרונה היינו עדים להתקפות על אתרים מוסלמיים, אתר נוצרי ואתר יהודי, בית כנסת שהותקף", אמר ראש הממשלה בישיבה. "אנחנו לא מוכנים לסבול שום ונדליזם, ודאי לא כזה שמופנה נגד רגשות דתיים. מדינת ישראל היא מדינה סובלנית ומדינה מאוד לא סובלנית".

נתניהו הוסיף כי הורה למשטרה למצוא את האחראים למעשה כדי להעמידם לדין: "הסובלנות שלנו היא כלפי הרגשות הדתיים והצורך שלנו להמשיך לחיות בדו קיום, בכבוד הדדי, ללא אלימות, בחיי נועם ושלום. חוסר הסובלנות שלנו מופנה כלפי אלה שמתנגדים לנהלים אלה ולצורת חיים זאת.

אנחנו נפעל במלוא התקיפות כדי לאתר אותם. אני הנחיתי את כוחות הביטחון להביא את האחראים לדין, אנחנו נפעיל נגדם את כובד משקלו של החוק".

יפו: מצבות הושחתו ונותצו

 כ-200 בני אדם, יהודים וערבים, הפגינו מוצאי יום הכיפורים במחאה על השחתת מצבות בבית הקברות ביפו, באמצעות ריסוס של כתובות נאצה בהן "מוות לערבים", ו"תג מחיר". במשטרה מעריכים שההשחתה בוצעה לפני כמה ימים בהמשך להצתת המסגד בטובא זנגריה. במקום נמצאו כתובות נוספות בהן: "מוות לרוסים", וכתובת המזוהה עם קבוצת כדורגל ישראלית.

בעקבות האירוע נזרק אמש בקבוק תבערה על גג בית כנסת בעיר. לא היו נפגעים. נזק קל נגרם למבנה.

נשיא המדינה, שמעון פרס, גינה בכל לשון את מעשה הוונדליזם שבוצע בבתי הקברות ואמר כי "חילול מצבות הוא מעשה פסול ונפשע המבזה את כבודנו". הוא קרא לגורמי אכיפת החוק במדינה לעשות מאמצים עליונים כדי לתפוס את הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת