צלבי קרס רוססו בקבר יוסף

אלמונים חדרו בימים האחרונים למתחם קבר יוסף בשכם וחיללו את המבנה הסמוך לקבר. אלפי מתפללים שהגיעו הלילה למתחם לרגל עשרת ימי תשובה נדהמו להבחין בגרפיטי של צלבי קרס. המתפללים כיסו את הכתובת בלבן וקיימו את התפילה כרגיל. ראש המועצה האזורית שומרון: "אנשים שמסוגלים לחלל מקום קדוש לא ראויים להיקרא בני אדם"

תגובה ל"תג מחיר"? מתפללים שהגיעו הלילה לקבר יוסף סמוך לשכם הזדעזעו לגלות שבמקום רוססו צלבי קרס על המבנה הסמוך לקבר.

אלפי יהודים הגיעו הלילה לתפילה שארגנה המועצה האזורית שומרון לרגל עשרת ימי תשובה, באישור וליווי צה"ל ומשטרת ישראל. אלא שאת פניהם של המתפללים "קיבלו" ונדליזם, כתובות נאצה וציורים של צלבי קרס שרוססו על המבנה הסמוך לקבר. זמן קצר לאחר הגעת המתפללים למקום, נצבעו כתובות הגרפיטי בלבן, והתפילה נמשכה כל הלילה. ההערכה היא שפלסטינים ביצעו את ההשחתה בימים האחרונים.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, התקשה להסתיר הבוקר את זעזועו מחילול מתחם הקבר. "רק ברברים מסוגלים לעולל דברים איומים איומים כאלו. אנשים שמסוגלים לחלל בצורה פתולוגית כזו מקום קדוש כל כך אינם ראויים להיקרא בני אדם", אמר מסיקה.

"מחבלי המשטרה הפלשתינית שמספרים בכלי התקשורת כי הם שומרים כביכול על מתחם הקבר כשכוחות צה"ל לא שם בין הכניסות, הוכיחו כי איבדו מזמן כל צלם אנוש. אלו אותם מחבלים במדים שרצחו את בן יוסף לבנת הי"ד, וכעת אפשרו לחלל את מבנה קבר יוסף בגרפיטי של סמלים נאציים - אולי אף עשו זאת בעצמם", הוסיף מסיקה.

"אוי לאומה המאפשרת לחלל כך שוב ושוב באין מפריע את סמליה והמקומות הקדושים לה ביותר. על מדינת ישראל לחזור לקבר יוסף, כפי שאפילו לפי הסכמי אוסלו האיומים אמור להיות", הוסיף מסיקה.

גל מעצרים נוסף בטובא זנגריה

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה בעקבות הצתת המסגד בתחילת השבוע בכפר טובא זנגריה. תושבי הכפר ממשיכים בעימותים מאז הפעולה שכונתה "תג מחיר". במהלך הלילה נעצרו 10 חשודים בכפר, בהם נער בן  החשוד ביידוי אבנים ובהתפרעויות. אתמול נעצרו 20 חשודים במעורבות באירועים הקשים שאירעו השבוע.

כל החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בצפת. מפקד המחוז ניצב רוני עטיה הנחה את הכוחות לבצע מעצרים נוספים בימים הקרובים, נגד כל מי שיאספו נגדו ראיות בחשד למעורבות באירועי הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת