צפו: המצלמות החדשניות המחוברות אל לוויני הריגול הישראלים

חברת אל-אופ המייצרת פתרונות טכנולוגים למערכת הביטחון, פתחה בפנינו את מעבדת החלל הלאומית שמייצרת מצלמות המחוברות אל לווייני הריגול הישראלים ויכולות לזהות ממרחק של 600 ק"מ כל עצם בגודל של 50 ס"מ ומעלה. המשמעות: שיפור דרמטי של יכולות הביון הישראליות

חברת אל-אופ, המייצרת פתרונות טכנולוגים למערכת הביטחון, פתחה בפנינו את המעבדה הלאומית שעוסקת בייצור לווייני הריגול הישראליים והמצלמות המחוברות אליהם.

יכולתן של המצלמות החדשניות גבוהה מאוד ויכולה לסייע דרמטית ביכולת הביון של ישראל במדינות אויב, כמו למשל אירן. מגובה של 600 ק"מ המצלמה יכולה לזהות כל עצם בגודל של 50 ס"מ ומעלה - כך שגם אנשים שקוראים עיתון על ספסל בגינה ייראו היטב בעדשה.

החידוש העיקרי במצלמות הוא המשקל הנמוך שלהן. לעומת הפיתוחים של האמריקנים שמייצרים מצלמות השוקלות כטונה, המצלמה של אל-אופ שוקלת בקושי 200 ק"ג.

כיום לישראל יש 5 לוויני ביון, מה שמציב אותה כחברה במועדון קטן ויוקרתי של שמונה מדינות שלהן כושר ייצור ושיגור של לווייני ביון. בימים אלה מפתחים את המצלמות ללווין הבא: אופק 10. הלוויין אמור לאפשר לישראל לרגל אחרי כל המדינות במזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת