שר לבנוני טוען: "רגב וגולדווסר נהרגו מאש צה"ל"

שר הבריאות הלבנוני טוען כי אלדד רגב ואודי גולדווסר, שני חיילי צה"ל שנחטפו ב-2006, הוחזקו בחיים - אך נהרגו מהפצצה ישראלית בימים האחרונים של מלחמת לבנון השנייה. לידיעה אין כל אימות ממקור ישראלי. צה"ל בתגובה: "התבטאות שקרית שמהווה חלק מלוחמה פסיכולוגית של חיזבאללה"

כשחיזבאללה החזיר את ארונותיהם של אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל לישראל במסגרת עסקת חילופי השבויים, סירב ארגון הטרור לפרט איך בדיוק הם נהרגו. עד כה חשבו בצה"ל כי השניים נהרגו בבוקר החטיפה ממש ונלקחו מתים לשטח לבנון, אולם הבוקר מגיעה - אולי - תשובה אחרת לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הבריאות הלבנוני, עלי חסן חליל, יד ימינו של יו"ר הפרלמנט הלבנוני נביה ברי, חושף פרטים חדשים על מותם של אודי גולדווסר ואלדד רגב - חיילי צה"ל שנחטפו ונהרגו בקיץ 2006 בלבנון. "הפצצה ישראלית בימים האחרונים של המלחמה גרמה למותם של השניים", סיפר חליל לעיתון "א-ספיר", זאת במסגרת ספר הזכרונות שהוא מפרסם.

אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל (חדשות 2)

"מדובר כאן באחד הסודות הגדולים של העימות בין ישראל לחיזבאללה", הוסיף חליל ותיאר כיצד לפי גולדווסר ורגב נהרגו כתוצאה מהפגזות של צה"ל, ולא על ידי חיזבאללה כפי שנטען בתחילה. "חוטפי החיילים עשו כל מאמץ, תחת סכנה, כדי לשמור עליהם בחיים", אמר השר והוסיף: "אבל השטח הגדול שהופצץ והשימוש בטילים גרמו למותם".

"זה אירוני", אמר עוד השר. "ישראל הרגה את החיילים שלמענם הם פתחו במלחמה, מצידנו אנחנו המשכנו במשא ומתן כאילו כלום לא קרה".

מיקי גולדווסר: "אסור להיתפס ללוחמה הפסיכולוגית שלהם"

חטיפתם של גולדווסר ורגב ז"ל היוותה למעשה את אות הפתיחה למלחמת לבנון השנייה שנמשכה 34 ימים. לאחר סיומה, החל משא ומתן לשחרור החיילים החטופים, כאשר לישראל לא הייתה אינדיקציה מלאה אם הם חיים או מתים.

רק ביום חילופי השבויים חשף החיזבאללה את ארונותיהם של השניים במעבר ראש הנקרה, ובתמורה לגופותיהם שוחררו כמה אסירים לבנונים, בהם גם רוצח משפחת הרן, סמיר קונטאר.

מצה"ל נמסר בתגובה כי "התבטאויותיו של נציג ארגון הטרור חיזבאללה הן שקריות ומהוות חלק מלוחמה פסיכולוגית. ארגון הטרור חיזבאללה הוא העומד מאחורי חטיפת חיילי צה"ל בשנת 2006 ולפיכך הוא אחראי לתוצאה הטרגית שהובילה למותם".

מיקי גולדווסר, אמו של אודי ז"ל, סירבה להגיב ואמרה רק כי "הצרה במדינת ישראל זה שהיא נתפסת לכל תעמולה (ולרוב - תעמולות שקריות) ומשחקת לידי אוייבינו בהיסטריה. זו לוחמה פסיכולוגית שאני לא אהיה שותפה לה".