בגלל מטלות נקיון: צנחנים נטשו מוצב

בעיצומה של פעילות מבצעית בחברון, החליטו חיילי מחלקת הצלפים בגדוד 890 של הצנחנים לנטוש את העמדות ולברוח מהבסיס. הסיבה: רצונו של המ"פ לשלב את החיילים שנמצאים ימים לפני שחרור במטלות השמירה והניקיון, מטלות שמבחינתם שמורות לחיילים הצעירים. קצין בחטיבה: "מדובר בחציית קו אדום, החיילים האלה מפונקים"

הצנחנים ערקו במהלך הפעילות המבצעית בחברו (חדשות 2)

מפקדים רבים בצה"ל עסקו, ועדיין עוסקים, בניסיון לבטל את יחסי ה"צעירות-ותיקות" הנהוגים בפלוגות הלוחמות. אתמול ערקו מספר חיילים מגדוד 890 של הצנחנים בעקבות רצונו של המ"פ שגם החיילים הוותיקים, חלקם על סף חופשת השחרור - ישתתפו במטלות השמירה והניקיון. כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושע חשף הבוקר את האירוע החמור.

הלוחמים הוותיקים הביעו את אי שביעות רצונם מההחלטה בפני המ"פ, אך האש ניצתה כאשר אחד מהחיילים הוותיקים נכנס אל עמדת השמירה. בתגובה לכך, איימו החיילים לברוח במהלך הפעילות המבצעית בגזרת חברון, ואתמול מימשו את האיום לאחר שקיבלו פקודה לרוקן את פחי הזבל בבסיס.

המפקדים התקשרו לחיילי מחלקת הצלפים כולה שברחה, והצליחו לשכנע את חלקם לחזור לפלוגה. עם זאת, שמונה מהם עדיין לא חזרו. קצין בחטיבה סיפר כי מבחינתם מדובר בחציית קו אדום. "אין דופי ביחס המ"פ לחיילים, ואלה שברחו הם פשוט מפונקים, הרשו לעצמים יותר מדי ושכחו שהם צנחנים לוחמים", אמר הקצין.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "שמונה חיילים שהתבקשו לבצע תורנות אחזקה שגרתית סירבו פקודה ועזבו את המוצב. בצה"ל רואים את המקרה בחומרה רבה, ועל כן יינקטו צעדים פיקודיים ומשמעתיים כנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת