4 נעצרו בטובא בחשד שלקחו חלק במהומות בכפר

האלימות במועצה האזורית טובא-זנגריה לא נרגעת. אחרי הצתת המסגד אתמול וההתפרעויות הבוקר, עצרו השוטרים 4 חשודים שהשתתפו במהומות, כחלק מגל מעצרים שצפוי להימשך בימים הקרובים. "נעצור את כל מי שהפר את הסדר ופגע בכוחות המשטרה וברכוש ביישוב", אמרון היום במחוז הצפוני במשטרה. "אין כוונה לוותר בנושא זה"

ארבעה צעירים בגילאי 19-2 נעצרו היום בשורת מעצרים בכפר טובא, שבשטח המועצה האזורית טובא-זנגריה, בחשד שהיו מעורבים בהתפרעויות במקום, במחאה על הצתת המסגד אתמול.

הארבעה חשודים כי לקחו חלק ביידויי האבנים, בירי, בהצתות ובגרימת הוונדליזם הרב. מחר בבוקר יובאו ארבעת העצורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בצפת.

הערב ערך מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה, הערכת מצב עם מפקדי הכוחות וגורמי הביטחון בהמשך לאירועים בטובא. מפקד המחוז הנחה להמשיך לתגבר את כוחות המשטרה ביישובים הרגישים.

מהמשטרה נמסר כי מבצע המעצרים של חשודים בהתפרעויות אתמול יימשך בימים הקרובים. "נעצור את כל מי שהפר את הסדר ופגע בכוחות המשטרה וברכוש ביישוב", נכתב בהודעת המחוז הצפוני במשטרה. "אין כוונה לוותר בנושא זה".

לאחר הצתת המסגד: אש ואבנים על השוטרים

אחרי הצתת המסגד אתמול שעוררה סערה גדולה, האלימות בכפר טובא-זנגריה בצפון התחדשה כשעשרות צעירים תושבי הכפר חסמו את הכניסה לכפר ויידו אבנים לעבר כוחות משטרה.

בחלק מהמקרים אף נפתחה אש חיה לעבר שוטרים שהיו במקום, ולמרבה המזל לא היו נפגעים. המתפרעים הציתו אש בכמה מוקדים בכפר, בהם בניין המועצה, במתנ"ס ובמרפאה בכפר. נזק כבד נגרם למבנים.

סמוך לחצות: אבנים על כוחות משטרה

מפקד מחוז צפון במשטרה שהה במהלך הלילה עם הכוחות בשטח והורה על המשך הכוננות הגבוהה בכל רחבי המחוז הצפוני ושמירה של מוסדות דת במקומות רגישים. 

גם הלילה סמוך לחצות התפרעו עשרות צעירים תושבי הכפר והשליכו אבנים לעבר כוחות המשטרה במקום. השוטרים מצדם השיבו בירי גז מדמיע ובאמצעים לפיזור הפגנות.

בתוך כך, הנחה אמש מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו לרכז מאמצים ולעשות הכל על מנת להגיע לאחראים להצתת המסגד בכפר במהירות האפשרית במטרה למצות עמם את הדין. המשטרה הודיעה כי המפכ"ל הנחה כבר לפני מספר שבועות על הקמת כוח משימה מיוחד של להב 433 במחוז ש"י, כדי להילחם באירועי ה"תג מחיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק