דיווח: גרפל יתלווה השבוע לארה"ב עם ליאון פאנטה

"המרגל" הישראלי-אמריקני העצור במצרים ישוחרר עוד השבוע מהכלא בקהיר - כך מדווח הבוקר העיתון "אל חייאת". לפי הדיווח, גרפל ישוחרר בתום ביקורו של שר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה במדינה, ויטוס עמו לארה"ב

אילן גרפל. ייסע עם פאנטה (חדשות 2)

ישתחרר בימים הקרובים: הצעיר הישראלי ממוצא אמריקני, אילן גרפל, שמוחזק בארבעת החודשים האחרונים בבית המעצר בקהיר בחשד כי "ריגל" לטובת המוסד והתסיס את הרחוב המצרי במהלך ימי המהפכה נגד משטר מובארק - צפוי להשתחרר כבר השבוע ממעצרו ולטוס לארצות הברית, כך חושף הבוקר היומון הלונדוני "אל-חייאת".

גורמים מצריים רשמיים אומרים הבוקר כי גרפל צפוי להשתחרר בתום ביקורו של שר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה בקהיר, שצפוי להיערך מחרתיים. "בסיום הביקור יתלווה גרפל לפאנטה", אמר גורם מצרי ליומון הלונדוני.

מצרים מנסה "לרדת מן העץ"

גם הבוקר קושרים גורמים במערב את שחרורו של גרפל להמשך הסיוע הכלכלי והצבאי האמריקני למצרים. על פי דיווחים בכלי התקשורת הערביים, איימה ארצות הברית לפגוע משמעותית ואף להפסיק את הסיוע למצרים - באם זו לא תשחרר מיידית את גרפל, וזאת בתום שורה ארוכה של התייעצויות ובקשות אמריקניות מבכירי הממשל המצריים, שעלו בתוהו.

בינתיים, במצרים, מנסים לחפש דרך "לרדת מן העץ" ולסיים את הפרשה בכמה שפחות מבוכה לשלטונות. מה שהחל כ"פרשת ריגול חמורה" צפויה להסתיים ב"גירוש" מן המדינה, ללא אישום כלל. כדי להסביר את השינוי המפתיע בהתנהלות העניינים, טענו כלי תקשורת מצריים בסוף השבוע כי גרפל "סובל ממחלה תורשתית בה לוקה גם אמו", וכן "הבעת החרטה שהביע על התנהגותו" - הן הסיבות בגינן הוא ישוחרר מבית הכלא.

עוד דווח בסוף השבוע כי ביום חמישי האחרון נועד הקונסול האמריקני בקהיר עם גרפל, ואליו התלוו הוריו של הצעיר שהגיעו בטיסה מיוחדת וחשאית למצרים. זאת, בעקבות הידרדרות משמעותית שחלה במצבו הנפשי - ואף האיומים שהשמיע, על פי דיווחים מצריים בחודש האחרון, כי בכוונתו להתאבד בתא המעצר אם לא יפגוש את מקורביו או נציג אמריקני רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת