חיל האוויר תקף חוליית שיגור בעזה, 3 מחבלים נפצעו

השקט נגמר: מטוסי חיל האוויר תקפו הערב חוליית משגרי רקטות באזור בית חאנון שבצפון רצועת עזה. מקורות פלסטינים דיווחו כי לפחות 3 פלסטינים נפצעו בתקיפה, בהם גם פצוע אחד באורח קשה. מצה"ל נמסר: מדובר בחוליה שביצעה מספר שיגורי רקטות לעבר ישראל בשבועות האחרונים

צה"ל תוקף בעזה. צילום ארכיון (חדשות 2)

החג הסתיים, ועימו גם השקט בדרום. כלי טיס של חיל האוויר תקפו הערב חוליית משגרי רקטות באזור בית חאנון שבצפון רצועת עזה. לפחות 3 פלסטינים נפגעו בתקיפה, בהם אחד במצב קשה.

מצה"ל נמסר כי החולייה שהותקפה הייתה מעורבת במספר מקרים של ירי תלול-מסלול ללעבר הדרום בשבועות האחרונים, ביניהם ירי לפני יומיים שפגע במבנה נטוש במועצת אזורית שער הנגב. טייסי חיל האוויר מסרו כי זוהתה פגיעה במטרה.

במקביל, מקורות פלסטינים דיווחו כי חיל האוויר תקף חוליה של "גדודי עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של חמאס. על פי הדיווחים מעזה, שלושה בני אדם נפצעו בתקיפה, אחד מהם באורח קשה.

מטח הרקטות האחרון לעבר הדרום התרחש ביום חמישי, אז פגעה רקטת קסאם במבנה נטוש ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. יומיים קודם לכן, בערב החג, פגעו שלוש רקטות קסאם שנורו מהרצועה בשטח המועצה האזורית שער הנגב, כולן נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים. עם זאת, ניזוק קו מתח גבוה. למרות הפגיעה בתשתיות, לא נרשמו שיבושים באספקת החשמל למערב הנגב.

כוננות פיגוע בדרום

לקראת תקופת החגים, פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע שבה הומלץ לישראלים להימנע מלנפוש במצרים ובטורקיה.

במטה הזהירו כי הביקור בחצי האי סיני כרוך בהימצאות ב"איום קונקרטי גבוה מאוד", ועל כן קוראים שם לישראלים להימנע מכל ביקור שהוא שם.

בימים האחרונים, מחשש לפיגוע שמנסים להוציא לפועל מחבלי חמאס או ארגון אחר הפועל ברצועה, הועלתה הכוננות לאורך גבול ישראל-מצרים. במסגרת ההיערכות המוגברת, הוחלט לסגור באופן זמני את מסוף טאבה ליציאת אזרחים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת