"מצרים שוקלת לשחרר את "סוכן המוסד" אילן גרפל"

האם אחרי יותר משלושה חודשים בכלא המצרי, אילן גרפל ייצא לחופשי? סוכנות הידיעות המצרית MENA מדווחת היום כי הצעיר הישראלי-אמריקני שנעצר בקהיר בחשד שהיה סוכן מוסד עשוי להשתחרר בקרוב "תמורת הגדלת הסיוע האמריקני למצרים". עוד על פי הדיווח המצרי, הוריו של גרפל הורשו לבקר אותו בכלא לראשונה מאז מעצרו

אילן גרפל במדי צה"ל. בקרוב חופשי?

מצרים שוקלת לשחרר את אילן גרפל, הצעיר הישראלי-אמריקני שנעצר בקהיר לפני יותר משלושה חודשים בחשד לריגול לטובת ישראל - כך מדווחת סוכנות הידיעות המצרית הרשמית MENA.

"קהיר שוקלת את שחרורו של גרפל, החשוד בריגול למען ישראל במהלך מהפכת ה-25 בינואר, בעיקר בעקבות הבטחות מארה"ב להגדלת הסיוע הפוליטי והכלכלי למצרים בתמורה", כך נמסר בדיווח ללא כל הרחבה.  עוד על פי הדיווח המצרי, הוריו של גרפל הורשו לבקר אותו היום בכלא בו הוא נמצא, יחד עם הקונסול הכללי האמריקני במצרים, רוברטו פאוורס.

על פי דיווח אחר בעיתון המצרי "אל אהראם", גורמים דיפלומטיים אמריקניים עוסקים בימים האחרונים בנסיונות לשכנע את הרשויות במצרים לשחרר את גרפל תמורת "הגדלת הסיוע הכלכלי למצרים", לדבריו של חבר הקונגרס גארי אקרמן. 

העיתון המצרי דיווח עוד כי הוריו של גרפל, שביקרו אותו בכלא, התחננו בפני הרשויות שישחררו אותו מסיבות בריאותיות משום שהוא "סובל ממחלה תורשתית".

בשיחה עם חדשות 2 מביתה בארה"ב, סירבה אמו של גרפל לאשר את הדיווחים במצרים, ואמרה רק: "לא ביקרתי את אילן בכלא המצרי".

גרפל, ששירת בעבר בצה"ל ואף נפצע במלחמת לבנון ה-2, הואשם במצרים בכך ששימש סוכן של המוסד, וניסה ליצור כאוס במצרים בתקופת ההפיכה שהובילה לתום שלטונו של חוסני מובארק במדינה. לכל אורך הדרך מאז מעצרו טענו גורמים רשמיים בישראל כי מדובר בטעות תמימה, וכי המצרים עצרו בסך הכל צעיר שטייל במצרים – ולא סוכן מוסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת