3 פצועים בעימות אלים ליד ענתות

פעילי שמאל הגיעו הבוקר סמוך לכפר ענתא שממזרח לירושלים כדי ללוות חקלאים פלסטינים שעובדים במקום. לטענתם, לפתע הגיעו עשרות מתנחלים מצוידים במקלות והחלו להכות אותם, כשהם שוברים את המצלמות שהו בידיהם. כוחות משטרה הגיעו למקום ועיכבו 3 פעילי שמאל שהפרו את הסדר ונופפו לעברם עם דגלי פלסטין

מהומות בשטחים. ארכיון (רויטרס)

עימותים אלימים בין מתנחלים לבין פלסטינים ופעילי שמאל: עשרות מתנחלים הגיעו בשעות הצהריים לכפר ענתא ממזרח לירושלים, והתעמתו עם חקלאים פלסטינים שעבדו במקום בליווי פעילי שמאל.

הפעילים מדווחים כי המתנחלים שברו מצלמות שהיו בידי הפעילים, ומנעו את תיעוד האירוע. צוותי רפואה וכוחות הביטחון הגיעו למקום בניסיון להשיב את הסדר על כנו.

"קבוצה של פעילים ליוו חקלאים פלסטינים שהגיעו לעבוד בשטחי הכפר, כשלפתע ירדה קבוצת מתנחלים עם מקלות והחלו להכות את החקלאים הפלסטינים בניסיון להבריח אותם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מפעילי השמאל.

כוחות של משטרת יהודה ושומרון הוזעקו למקום, ומצאו כ-20 פעילי שמאל שנופפו לעברם בדגלי פלסטין. "העימותים התקיימו סביב מאהל שהקים ערבי ישראלי שטוען לבעלות על האדמות, ועל רקע הפרות הסדר התפתחו יידוי אבנים הדדים בין הצדדים", אמרה דוברת המשטרה לחדשות 2 באינטרנט. שלושה פצועים קל פונו לטיפול בבית חולים ושני פעילי שמאל עוכבו יחד עם בעל המאהל בגין הפרות סדר.

בתגובה נמסר ממשרדה של עו"ד לאה צמל, המייצגת את פעילי השמאל והפעילים הפלסטינים: "מדובר בהודעה מוטה של המשטרה. מי שהגיע למקום היו תושבי ירושלים בעלי תעודת זהות כחולה, וישנו תיעוד של שוטרי מג"ב עוזבים את המקום. לאחר מכן הגיעו כמאה מתנחלים שתקפו את הפעילים במכות באגרופים, אלות ואבנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת