חשד לתג מחיר: עצי זית הושחתו דרומית לחברון

סמוך לכפר פלסטיני נמצאו עשרות עצים כרותים, הרס רב וסלע ועליו הכיתוב "תג מחיר - חלחול" וציור של מגן דוד. כוחות של צה"ל החלו לתחקר את האירוע, כשהחשד המרכזי הוא כי מדובר בנקמה על הירצחם של אשר פלמר ובנו, מאבן שהושלכה לעבר רכבם ביום שישי שעבר

חשד ל"תג מחיר" סמוך לחברון: עשרות עצי זית הושחתו הלילה מדרום לעיר, ובמקום נמצא סלע ועליו נכתב "תג מחיר - חלחול" עם ציור של מגן דוד. בדובר צה"ל אישרו את הדברים.

כוחות צה"ל שהגיעו לזירה מצאו במקום עקבות אשר פונות לכיוון התנחלות סמוכה, דבר אשר מחזק את החשד כי מתנחלים הם שעומדים מאחורי האירוע. הצבא החל בתחקור האירוע.

החשש המרכזי הוא כי מדובר ב"תג מחיר" כנקמה על הירצחם של אשר פלמר ובנו התינוק ביום שישי שעבר, סמוך לחלחול. אבן שנזרקה לעבר הרכב שבו נסעו השניים פגעה בהם והובילה למותם.

אשר ובנו הוכרו כנפגעי פעולות איבה

לאחר תחקיר צה"ל, הודיעו במשטרת ישראל באופן רשמי השבוע כי אשר פלמר ובנו התינוק יהונתן ז"ל נהרגו בפיגוע לאומני - ולא בתאונת דרכים, כפי שנחשד בתחילה.

במשרד הביטחון קיבלו את החלטת המשטרה. במוסד לביטוח לאומי הצהירו כי עקב ההחלטה, תוכר משפחת פלמר כמשפחה של נפגעי פעולות איבה ותקבל את הזכויות וההטבות הרלוונטיות מביטוח לאומי.

השבוע התפרסמו תמונות חדשות מזירת האירוע. בסרטון שצולם על ידי "הצלה יו"ש" דקות ספורות לאחר הדיווח על התהפכות הרכב בציר 60, נראים אנשי ההצלה ליד הרכב ההפוך והמעוך, כשעל השמשה הקדמית של הרכב נראה היטב חור גדול שמקורו באבן שנזרקה. בתוך הרכב, לצד גופתו של התינוק, נמצא סלע גדול המתאים בגודלו לחור שנוצר בשמשה.

פעולת "תג המחיר" מהיום באה על רקע רצף פעולות דומות שבוצעו לאחרונה. לאחרונה אף אמרו מספר גורמים פלסטינים כי מתנחלים אשר יתקרבו לכפרים - עשויים להיפגע מההמון הזועם עקב ריבוי מעשים אלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת