האסירים הביטחוניים פתחו בשביתת רעב

אסירי החזית העממית והאסירים בבתי הכלא רימון ונפחא פתחו אתמול בשביתת רעב, לאחר הרעת תנאי כליאתם במהלך הקיץ. בחזית העממית דורשים להוציא את מנהיג הארגון אחמד סעדאת מהבידוד בו הוא מוחזק. שר האסירים הפלסטיני: צעד חסר תקדים

אסירים פלסטינים בישראל. ארכיון (חדשות 2)

האסירים הביטחוניים הפלסטינים הכלואים בישראל פתחו אתמול בשביתת רעב, במחאה על התנאים והטיפול בהם בבתי הכלא הישראלים - כך אמר אתמול השר הפלסטיני לענייני אסירים, עיסא קאראק. מדבריו הביאה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

האסירים מאיימים להפר את כל חוקי הכלא אם דרישותיהם לא ייענו, אמר קאראק, והוסיף כי אם ימומש האיום, יהיה זה צעד "חסר תקדים". האסירים עלולים לסרב ללבוש את מדי הכלא או לעמוד לספירות היומיות.

אסירים המשתייכים לארגון החזית העממית שובתים רעב בדרישה לסיים את בידודו של מנהיגם אחמד סעאדת, כמו גם את בידודם של 20 אסירים אחרים. חלקם, לטענתו של קאראק, מוחזקים בכלא בבידוד מעל 10 שנים.

"סוף לענישה קולקטיבית"

בבתי הכלא רימון ונאפה, פצחו אסירים בשביתת רעב לאחר ביקורו של השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', כך לפי "מען". אהרונוביץ' אמר לנציגי האסירים כי דרישותיהם לא ייענו.

האסירים דורשים בין השאר את מה שהם מגדירים "סוף לענישה קולקטיבית", אפשרות ללימודים, הפסקת "הבדיקות המשפילות" והפסקת אזיקת ידיהם ורגליהם בעת ביקורי פרקליטים וקרובי משפחה.

לדברי קאראק, בשאר בתי הכלא ישבתו האסירים רעב בימי רביעי, חמישי ושבת, אבל יפתחו בשביתה מלאה אם הדרישות לא ייענו.

בחודש יולי השנה, לאחר שפורסמו תנאי הרווחה של האסירים הביטחוניים בישראל, הוחלט בכנסת ולאחר מכן בממשלה, להחמיר את תנאי הכליאה - בעיקר של אסירי חמאס. ועדת הפנים החליטה אז, כי האסירים לא יוכלו ללמוד, יצומצמו מספר ערוצי הטלוויזיה בהם הם יכולים לצפות וכן הפקדות כספיות שהם יכולים לעשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת