רגע לפני ראש השנה: שלוש רקטות התפוצצו בדרום

תושבי הדרום נפרדו מתשע"א עם קולות נפץ וכריזת מערכת "צבע אדום", אחרי שהירי הפלסטיני מהרצועה התחדש. איש לא נפגע, אולם נזק נגרם לקו מתח גבוה. מחצות יוטל סגר כללי על השטחים שיימשך עד למוצאי השבת

הירי התחדש, רגע לפני ערב החג. ארכיון (חדשות 2)

הלילה האחרון של תשע"א לא עבר בשקט על תושבי הדרום. אזעקת "צבע אדום" הופעלה הערב בשטח המועצה האזורית שער הנגב, וזמן קצר אחריה החרידו את האזור קולות הנפץ של שלוש רקטות קסאם שנורו מהרצועה.

כולן נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים. עם זאת, ניזוק קו מתח גבוה. למרות הפגיעה בתשתיות, לא נרשמו שיבושים באספקת החשמל למערב הנגב. נוסף על כך, בשל החג ועל רקע המצב הביטחוני המתוח, הורה שר הביטחון אהוד ברק להטיל החל מחצות סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון.

הסגר יימשך עד הלילה שבין שבת לראשון, ובמהלכו יותר מעבר מהשטחים אל תחומי הקו הירוק רק במקרים הומניטריים או לצרכי רפואת חירום.

כוננות פיגוע בדרום

לקראת תקופת החגים, פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע שבה הומלץ לישראלים להימנע מלנפוש במצרים ובטורקיה.

במטה הזהירו כי הביקור בחצי האי סיני כרוך בהימצאות ב"איום קונקרטי גבוה מאוד", ועל כן קוראים שם לישראלים להימנע מכל ביקור שהוא שם.

בימים האחרונים, מחשש לפיגוע שמנסים להוציא לפועל מחבלי חמאס או ארגון אחר הפועל ברצועה, הועלתה הכוננות לאורך גבול ישראל-מצרים. במסגרת ההיערכות המוגברת, הוחלט לסגור באופן זמני את מסוף טאבה ליציאת אזרחים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת