חיילי צה"ל הכו פלסטיני בקלנדיה

זהו אחד הביטויים הקשים של "כוננות ספטמבר" שהוכרזה כאן לקראת נאומי אבו מאזן ונתניהו באו"ם. כ-2-3 חיילים תועדו כשהם מכים נמרצות, וללא רחם, את אחד מתושבי מחנה הפליטים קלנדיה - כשהרקע למקרה אינו ברור. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "על פניו מדובר באירוע חמור. נברר את נסיבות האירוע ונפעל בהתאם"

תיעוד שהגיע לידי חדשות 2, מאירוע שאירע ביום רביעי האחרון של קלנדיה, חושף אלימות קשה מצד חיילי צה"ל כלפי פלסטיני - כשהכו אותו נמרצות וללא רחם.

האירוע התרחש ביום שבו נפתחה עצרת האו"ם בשבוע שעבר, במהלך עימותים שגרתיים בין חיילים לעשרות פלסטינים. הקטע שבתיעוד צולם ליד הבתים הראשונים של מחנה הפליטים קלנדיה, ממש בסמוך למחסום.

ניתן לראות כשניים או שלושה חיילים שמכים באלימות די קשה פלסטיני בידיים וברגליים. אחד מהם אפילו משתמש בקנה של הרובה. הצלם מפסיק לצלם לאחר כ-20 שניות, לטענתו - לנוכח האלימות הקשה והחשש שלו.

באותו היום נערכה פעילות של מסתערבים באזור, אך לא ניתן לדעת את ההקשר של התמונות ועל איזה רקע נערך העימות בין החיילים לפלסטינים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "על פניו מדובר באירוע חמור מאוד שעומד בניגוד לפקודות הצבא ולרוח צה"ל. עם קבלת הסרטון נפתחה חקירה לזיהוי האנשים על מנת לברר את נסיבות האירוע ולטפל בו בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק