משפחת העצור בלבנון: "הוא לא מרגל"

משפחתו של תושב וואדי ערה גילתה הבוקר מדיווחים בכלי התקשורת בלבנון כי הוא עצור במדינה לאחר שחצה את הגבול בשחייה ולגופו חליפת צלילה. "אין לנו שום קשר למרגלים", אמרה אמו של אחמד ג'מאל דעיף, בן 32. אחיו: "הוא חובב צלילה"

משפחתו של אחמד ג'מאל דעיף, בן 32, העצור בלבנון, לשם הגיע בשחייה מחופי נהריה, שוללת כל אפשרות כי עסק בריגול. משפחתו של דעיף הופתעה הבוקר לגלות את שמו של בנה בכלי התקשורת הלבנוניים, שדיווחו כי חצה את הגבול ללבנון בשחייה בים - ונעצר עם הגיעו לחוף.

בעוד השלטונות בלבנון חושדים שהצעיר הוא סוכן מוסד, טוענת משפחתו כי מדובר בבחור תמים. הוא אכן עסק בספורט ובמיוחד בצלילה אמנם אין שום סיבה לתלות בו אשמת ריגול, מספרים בני משפחתו.

"אנחנו יכולים לומר לשלטונות לבנון שאנחנו לא מרגלים, אין לנו קשר עם מרגלים, ואנחנו לא רוצים לראות שום מרגלים", אמרה בנחרצות אמו של אחמד מביתה בוואדי ערה. בנוסף סיפרה האם כי בנה שוקד בימים אלו על בניית בית חדש וכי הוא עובד מזה 13 שנה במסעדה בנתניה, ולכן אין שחר לטענות כי כי עסק בפעילות ריגול.

שחה מנהריה ללבנון בחליפת צלילה

כלי תקשורת שונים בלבנון דיווחו היום כי שירותי המודיעין בלבנון עצרו בחופי נאקורה ערבי-ישראלי שהגיע לחופי לבנון, אחרי ש"שחה מנהריה כשלגופו בגדי צוללן". על פי הדיווחים, העצור מוחזק בחקירה ובלבנון מתכננים להעביר את הנושא לרשויות המשפט הלבנוניות.

"הוא יצא עם חליפת צלילה מכיוון נהריה ומאז אבדו עקבותיו", סיפר אחיו של ג'מאל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא חובב צלילה אבל בדרך כלל הוא עושה זאת באזור תל אביב. פנינו לכל הגורמים כדי לבדוק מה קורה. הוא עצמו לא עונה לטלפון. גילינו את זה בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת הלבנונים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק