מסתערבי מג"ב עצרו פעיל חמאס שהתחבא בצלב האדום

כוח של לוחמים בביגוד אזרחי עצר היום בכניסה למשרדי הצלב האדום במזרח ירושלים את אחמד עטון, פעיל חמאס שהתחבא שם במשך שנה לאחר שאזרחותו הישראלית נשללה והוא היה אמור להיות מגורש מהארץ. במשרדי הצלב האדום מסתתרים עוד שני פעילי חמאס נוספים. גורם במשטרת ירושלים: "הם נמצאים על הכוונת שלנו, וגם הם ייתפסו"

מסתערבי מג"ב מבצעים מעצר. צילום ארכיון (חדשות 2)

כוח של יחידת המסתערבים של מג"ב בירושלים, בשיתוף בלשי וחוקרי מפלג המיעוטים בימ"ר ירושלים, עצרו היום פעיל חמאס שהתחבא במשך שנה במשרדי ארגון הצלב האדום בירושלים. איש החמאס, אחמד עטון, נמלט אל משרדי הצלב האדום לפני כשנה לאחר שהאזרחות הישראלית שלו נשללה, משום שהיה מעורב בפעילות טרור. מאז הוא הסתתר במשרדי הארגון מחשש שייעצר ויגורש מישראל.

היום בשעות הצהריים חיכה כוח של לוחמי מג"ב בבגדים אזרחיים סמוך למבנה במזרח ירושלים. על פי הדיווחים, עטון נעצר מיד לאחר שיצא מהבניין, כאשר שוטרים סמויים התנפלו עליו ופינו אותו במהירות לרכב שהוביל אותו למעצר. לאחר המעצר, הועבר עטון לחקירה במפלג המיעוטים במשטרה לקראת גירושו.

רדיו החמאס ברצועת עזה שוחח עם פעילה בארגון הצלב האדום, שסיפרה כי פעיל החמאס "נחטף מאוהל שממוקם בשטח הבניין, בו נהגו אנשי החמאס לקבל אורחים". לדבריה, הצלב האדום מנהל בשעה זו מגעים מול משטרת ישראל לבירור האירוע. גם דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית, נביל אבו רודיינה, גינה את מה שכינה "חטיפה של כוחות הכיבוש".  לדבריו, מדובר במהלך נוסף של מדיניות הכיבוש שנועדה "לרוקן את ירושלים מאזרחיה וליישב את המתנחלים במקומם".

חמאס: "האחריות לשלומו של עטון - על ישראל"

בחמאס גינו גם כן את מעצרו של עטון. "מדובר בהפרה בוטה של המוסכמות הבינלאומיות", נכתב בהודעה רשמית מטעם הארגון. "זהו מעשה נפשע שבוצע על ידי כנופיית מסתערבים ובחסות של הצבא הציוני. חמאס מטיל את האחריות המלאה לחייו ושלומו של עטון על ישראל וקורא לצלב האדום לנהוג באחריות כלפי חבר הפרלמנט שנחטף ממשכנו".

עטון, תושב צור באהר במקור, הוא אחד מארבעה אנשי הזרוע הפוליטית של חמאס שנעצרו על ידי ישראל ב-2006 בעקבות קשרים לפעילות טרור, יחד עם מוחמד אבו טיר. הוא ישב מספר שנים בכלא ולאחר ששוחרר, נשללה אזרחותו הישראלית והוא נדרש לעזוב את שטח המדינה. אלא שבמקום זאת הוא התחבא במשרדי ארגון הצלב האדום בעיר - עד היום. 

בשטח משרדי הצלב האדום עדיין מסתתרים שני פעילי חמאס נוספים - חאלד אבו עארפה ומוחמד טוטח. השניים, יחד עם אבו טיר שנעצר בתחילת החודש וכבר גורש, ועטון שנתפס היום, אמורים להיות מגורשים בעקבות החלטת בג"ץ בנושא. גורם במשטרת ירושלים אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הם נמצאים על הכוונת שלנו כבר הרבה זמן, וגם האחרים ייתפסו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת