דיווח: המודיעין הטורקי זיהה חיילי שייטת בפייסבוק

עיתון טורקי מדווח כי מומחי מודיעין טורקים ניתחו את הסרטונים הרבים שצולמו על סיפון ה"מרמרה" והצליחו לזהות בעזרת פייסבוק וטוויטר 147 חיילים, ביניהם גם חיילי שייטת, שהיו מעורבים בהשתלטות. לפי הדיווח, השמות - ביניהם גם של קצינים בכירים - הועברו לתובע הכללי הטורקי

המודיעין הטורקי איתר שמות ותמונות של 174 חיילי צה"ל שלטענת הטורקים קשורים להשתלטות על ספינת ה"מרמרה". כך לפי דיווח בעיתון הטורקי "סבאח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, המודיעין העביר את השמות למחלקת התובע הכללי הטורקי מהמט אפיק אקינסי. בעיתון נכתב כי אנשי המודיעין חקרו את הסרטונים הרבים מהספינה שפורסמו לאחר ההשתלטות, ניתחו את תמונות החיילים ואיתרו אותם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר.

אנשי המודיעין, שלפי הדיווח גם יודעים עברית היטב, חדרו להתכתבויות פרטיות בין החיילים והגיעו דרך רשימת החברים שלהם לחיילים אחרים שלטענתם היו מעורבים בתקרית, בה נהרגו 9 פעילים טורקים.

ב"סבאח" פורסמה טבלה מפורטת ובה תמונות החיילים, כמו גם תרשים זרימה של מקבלי ההחלטות ושרשרת הפיקוד, שכוללת את הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, מפקד חיל הים דאז צ'ייני מרום, עמוס ידלין, ועוד. בעיתון אף פרסמו את שמות ושמות המשפחה של כל החיילים. בעיתון צוין כי 10 חיילים לא זוהו בוודאות.

בתחילת החודש דווח כי עורך דין מטעם ארגון ה-IHH, הארגון הטורקי שארגן את יציאתה של ספינת "המרמרה" לחופי עזה במאי בשנה שעברה, העביר רשימה של יותר מעשרה שמות חיילים ישראלים שנטלו חלק בהשתלטות על הספינה.

על פי הדיווח, עורך הדין רמדאן אריטורק העביר את הרשימה לבית דין בטורקיה. "אנחנו מצפים כעת מהתובע הכללי לפרסם נגד החיילים המופיעים ברשימה צו מעצר", אמר אריטורק. "רשימת השימות הועברה בהסתמך על עדויות של חיילים ישראלים שהופיעו בדוח שהגישה ישראל לאו"ם".