מחשש לפיגוע בגבול: מסוף טאבה נסגר ליציאת ישראלים

ההתרעות על כוונת חמאס או ארגון טרור עזתי אחר להוציא לפועל פיגוע דומה לזה שהתרחש בגבול מצרים בחודש שעבר הביאו את מערכת הביטחון לסגור את התנועה במעבר הגבול לסיני לבעלי אזרחות ישראלית

מסוף טאבה. אין מעבר ישראלים לסיני (חדשות 2)

ההתרעות החמות על ניסיונות ארגוני הטרור לבצע פיגועים משולבים, דוגמת זה שהתרחש באזור אילת בחודש שעבר, מקבלים ביטוי ניכר בשטח: מחשש לחדירת מחבלים לאזור הגבול, הוחלט היום במערכת הביטחון למנוע מעבר ישראלים לסיני דרך מסוף טאבה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "בשל שיקולי ביטחון ולנוכח התרעות על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגוע בדרום, לאורך הגבול עם מצרים, הוגבלה יציאת ישראלים לאזור המלונות בטאבה. חשוב לציין שקיימת אזהרת מסע חמורה ביותר על אזור סיני".

רק שלשום, זמן קצר אחרי אחרי הנאומים המדיניים של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעצרת הכללית של האו"ם - נערך צה"ל בכוננות מוגברת לאורך גבול מצרים מחשש לפיגוע נגד ישראלים שייערך על ידי מחבלים שיגיעו מסיני.

מאחורי ההתרעות: חמאס או ארגוני טרור עזתיים אחרים

לפי ההערכות, עומדים מאחורי הניסיונות להוציא לפועל פיגוע חמאס או ארגון טרור עזתי אחר מתוך ניסיון לסכל את ניסיונות הפלסטינים לקבל הכרה חד-צדדית במדינה עצמאית במועצת הביטחון של האו"ם.

גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט על מידע קונקרטי שהתקבל שלשום על כוונה לבצע פיגוע בטווח המיידי בשטח ישראל מתוך סיני.

מדובר צה"ל נמסר אז כי "הועלתה הכוננות והוגברה הערנות עקב מידע קונקרטי בעקבות כוונות של ארגון חמאס וגורמי טרור נוספים לבצע פיגוע נוסף בגבול ישראל מצרים בטווח הזמן המיידי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת