חמאס: "נאום אבו מאזן - ריק מתוכן"

לא רק בישראל מותחים הערב ביקורת על נאומו של אבו מאזן בעצרת הכללית באו"ם. בעזה נשמע מסר חריף מהפלגים החמושים - ובראשם חמאס. "אבו מאזן נכשל בהגדרת אמצעי המאבק", אמר דובר הארגון סאמי אבו זוהרי. הג'יהאד: מה שאבו מאזן אמר אינו מייצג אותנו

חמושים של החמאס. איום מעזה (חדשות 2)

לא רק בישראל תוקפים קשות את נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: בחמאס מותחים הערב ביקורת חריפה על המסרים שעברו בנאום ההיסטורי, ומכנים אותו "ריק מתוכן". גם דוברי יתר הפלגים החמושים בעזה גינו את הנאום.

"נאומו של יו"ר הרשות אבו מאזן באו"ם הוא ריק מתוכן, בשל דבקותו באופציית המשא ומתן עם ישראל", אמר הערב דובר חמאס סאמי אבו זהרי. "אבו מאזן נכשל בהגדרת אמצעי המאבק". בכיר אחר בארגון, סלאח ברדוויל כינה את הנאום: "אבו מאזן לא הכליל את שאיפותיו של העם הפלסטיני, כשהכיר בקיומה של ישראל על פני 80% משטחי פלסטין. הוא אמר כי יש להתנגד לכיבוש בשקט בלבד, וכינה את ההתנגדות כ'אלימות' ו'טרור'".

הג'יהאד: "מה שהציג אבו מאזן אינו זוכה לרוב לאומי פלסטיני"

כלי התקשורת של החמאס מיעטו בסיקור נאומו של אבו מאזן. מרבית העיסוק בעזה היה בצעיר הפלסטיני שנהרג הערב, על פי הדיווחים, מאש כוחות צה"ל במהלך מהומות התמיכה במהלך הפלסטיני באו"ם.

בג'יהאד האסלאמי כינו את נאומו של אבו מאזן כ"נאום שהציג מפעל שאינו זוכה לרוב לאומי פלסטיני". לדבריו, "העם הפלסטיני לא יוותר על פיסת אדמה מפלסטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת